PW Junior: inauguracja roku akademickiego

Gimnazjaliści oraz uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych rozpoczęli nowy rok akademicki w ramach PW Junior. Uroczysta inauguracja odbyła się 2 października w Dużej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

W programie uroczystości nie zabrakło elementów znanych z oficjalnych inauguracji roku akademickiego. Młodzi uczestnicy PW Junior wysłuchali Hymnu Państwowego w wykonaniu Chóru PW. Następnie przemówienie wygłosił prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich. Nie zabrakło również tradycyjnej immatrykulacji. Z rąk prof. Wieczorka indeksy odebrało kilkunastu uczniów. Na koniec uroczystości w Dużej Auli rozbrzmiało Gaudeamus Igitur w wykonaniu chóru.

PW Junior to inicjatywa Politechniki Warszawskiej oraz jej absolwentów. Celem projektu jest rozwój kluczowych kompetencji młodzieży i zaciekawienie naukami politechnicznymi. Uczniowie, podobnie jak na prawdziwej uczelni, będą uczestniczyli w wykładach i ćwiczeniach. Zajęcia prowadzone są przez pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej.

W poprzedniej edycji PW Junior (marzec-czerwiec 2013 roku) uczestniczyło 148 osób, w tym 66 gimnazjalistów i 82 uczniów szkół podstawowych. Zajęcia prowadziło 58 wykładowców z 10 wydziałów i 9 kół naukowych. Młodzież wzięła udział w 8 godzinach wykładów i 68 godzinach ćwiczeń.

Galeria zdjęć z inauguracji roku akademickiego PW Junior dostępna jest TUTAJ.