Biuletyn PW / Konferencje i sympozja

Konferencje i sympozja

Seminarium CSZ PW i CI PW

Centrum Studiów Zaawansowanych PW oraz Centrum Informatyzacji PW zapraszają w semestrze letnim 2014/2015 na Seminarium Problemy, Metody i Obliczenia Wielkoskalowe oraz Wyzwania Modelowania Inżynierskiego i Biznesowego.

Spotkanie interdyscyplinarne CEZAMAT

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii zaprasza na spotkanie interdyscyplinarne pt. "System znakowania, lokalizowania i określania obiektów w przestrzeni „TOTUPOINT” – prezentacja koncepcji, korzyści społecznych oraz modelowej realizacji i perspektyw rozwoju".

Robomaticon już wkrótce w Politechnice Warszawskiej

Najlepsi konstruktorzy robotów z Polski i zagranicy wezmą udział Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon, który odbędzie się 7 marca w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Roboty biorące udział w zawodach można zgłaszać do 4 marca. Pula nagród w Turnieju sięga 20 tys. zł.

Wydziałowy Dzień Kariery WAiNS 2015

Wydziałowy Dzień Kariery Wydziału Administracji i Nauk Społecznych zorganizowano w konwencji „targowej”. Studenci i pracodawcy omawiali plany rozwoju zawodowego, wspólnie zastanawiając się nad sposobem osiągnięcia życiowego sukcesu.

Konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce” z udziałem władz PW

W dniach 22-23 stycznia 2015 r. w UMCS odbyła się ogólnopolska konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce” z udziałem m.in. prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej. Podczas wydarzenia ogłoszono wyniki konkursu INTERSTUDENT 2014.

CEZAMAT zaprasza na seminarium

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) zaprasza na seminarium „Magnetyczne układy warstwowe o modyfikowanych w płaszczyźnie właściwościach magnetycznych i ich zastosowania”. Gościem spotkania będzie prof. Feliks Stobiecki.

Konferencje Politechniki Warszawskiej 2015

Blisko setka zaplanowanych wydarzeń, a w ich ramach szereg prezentacji i warsztatów. Poniżej przedstawiamy rozkład konferencji naukowych przygotowanych przez jednostki organizacyjne Politechniki Warszawskiej w 2015 r.

Seminarium Technologii Rakietowych

16 stycznia 2015 r. w Gmachu Głównym odbyło się seminarium uczestników Programu Interdyscyplinarnego Kształcenia Doktorantów w zakresie Technologii Rakietowych. Projekt realizowany jest Politechnice Warszawskiej.

Mazury Drone Show 2015

W dniach 1-3 maja planowany jest pierwszy „Mazury Drone Show 2015”. Docelowo pokaz ma zostać wykreowany na największą w Polsce imprezę międzynarodową z udziałem bezzałogowych statków powietrznych.

Relacja z XI Spotkania Interdyscyplinarnego CEZAMAT

8 stycznia 2015 r. w Gmachu Głównym PW odbyło się XI Spotkanie Interdyscyplinarne zorganizowane w ramach projektu CEZAMAT. Tematem wydarzenia były „Różne oblicza grafenu”. Popularne zagadnienie oraz obecność ekspertów sprawiły, że frekwencja na spotkaniu była bardzo wysoka.

CEZAMAT – szanse i wyzwania

Politechnika Warszawska oraz Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii zapraszają na seminarium z udziałem prof. Thomasa Skotnickiego, światowej rangi specjalisty w zakresie przyrządów półprzewodnikowych oraz zaawansowanych technologii mikroelektronicznych.

Seminarium Rzeczników Talentów

Fundacja JWP oraz Partnerzy i Patroni projektu Rzecznicy Talentów już po raz drugi pragną zaprosić na seminarium pt. „Po co chronić znaki towarowe i wzory przemysłowe w przedsiębiorstwie?”. W programie m.in. naruszenia znaków towarowych i wzorów przemysłowych.

Podniebni Szpiedzy na Dniu Teledetekcji 2014

Wydział Geodezji i Kartografii wraz z Platformą Technik Kosmicznych Politechniki Warszawskiej i zaproszonymi gośćmi wzięli udział w Dniu Teledetekcji 2014. Tematem przewodnim byli „Podniebni Szpiedzy”.

Konferencja Festiwalu Naukowego E(x)plory

Fundacja Zaawansowanych Technologii zaprasza 15 grudnia do Biblioteki UW na konferencję I Ty możesz zostać Młodym Naukowcem!, której towarzyszy Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory. Partnerem wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

Interaktywny Festiwal Robotów: Cyberiada 2

W dniach 29-30 listopada oraz 6-7 grudnia 2014 r. odbywał się Interaktywny Festiwal Robotów: Cyberiada 2. Patronat nad imprezą objął prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 18-22 listopada 2014 r. Politechnika organizowała cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów pomagających zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów oraz kreowania własnej marki. 

Wykład prof. Bartosza Andrzeja Grzybowskiego w ramach seminarium CEZAMAT-u

Kolejne seminarium CEZAMAT-u odbędzie się dnia 27 listopada 2014 r. Gościem spotkania będzie prof. Bartosz Andrzej Grzybowski, który wygłosi wykład nt. „Self-assembly, trapping and manipulation of nonmagnetic microobjects with magnetic fields".

Film naukowy wczoraj, dziś i jutro

7 listopada 2014 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Film naukowy wczoraj, dziś i jutro”. Podczas wydarzenia zaprezentowano najnowsze tendencje oraz kierunki dotychczasowych działań w obszarze filmu naukowego.

V Forum Rozwoju Mazowsza

W dniach 4-5 listopada 2014 roku w Warszawie odbyło się V Forum Rozwoju Mazowsza. Prelegenci udzielali porad, jak pozyskać źródła finansowania zewnętrznego  i wskazywali branże, które mogą liczyć na rozwój w nadchodzących latach.

Pierwsze seminarium w ramach projektu edukacyjnego Rzecznicy talentów

Fundacja JWP wraz partnerami oraz patronami II edycji projektu Rzecznicy Talentów zaprasza na pierwsze seminarium merytoryczne pt. Nie „patentuj” znaków towarowych! Własność przemysłowa od A do Z.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW