Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / E-MRS Fall Meeting 2013

E-MRS Fall Meeting 2013

Politechnika Warszawska była gospodarzem międzynarodowej konferencji E-MRS Fall Meeting 2013, która odbyła się w dniach 16-20 września. Podczas tej naukowej imprezy po raz kolejny wręczono nagrodę im. Jana Czochralskiego.

Organizatorami konferencji byli: Europejskie Towarzystwo Badań Materiałów (E-MRS), Politechnika Warszawska oraz Polskie Towarzystwo Materiałoznawcze. To coroczne wydarzenie organizowane jest od 2002 roku. Od samego początku jego gospodarzem jest nasza uczelnia. Druga część tej naukowej imprezy, E-MRS Spring Meeting  odbywa się wiosną w Strasburgu.

prof. Sylwester Porowski, laureat nagrody im. Jana Czochralskiego

Tegoroczne spotkanie naukowców skupiało się wokół inteligentnych materiałów dla inżynierii tkanki łącznej. Konferencja została podzielona na 14 tematycznych sympozjów. W tym roku przedstawiono 946 abstraktów. Najwięcej z nich zostało zaprezentowanych na sympozjum poświęconym nowym materiałom do elektronicznych, optoelektronicznych, fotowoltaicznych i energooszczędnych zastosowań.

Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas konferencji wręczono nagrodę im. Jana Czochralskiego. Tegorocznym jej laureatem został prof. Sylwester Porowski (Instytut Wysokich Ciśnień PAN), uznawany za ojca polskiego niebieskiego lasera. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się podczas sesji plenarnej.

Kolejne jesienne spotkanie w Politechnice Warszawskiej zostało zapowiedziane na 15-19 września 2014 roku.

Galeria zdjęć z E-MRS Fall Meeting 2013 dostępna jest TUTAJ.

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura