Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / E-MRS Fall Meeting 2018

E-MRS Fall Meeting 2018

Politechnika Warszawska była gospodarzem międzynarodowej konferencji poświęconej materiałom i technologiom materiałowym E-MRS Fall Meeting. Spotkanie odbyło się 19 września 2018 roku. Sesję plenarną otworzył Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz.

Historię i najważniejsze osiągnięcia Europejskiego Towarzystwa Badań Materiałów E-MRS przytoczył jego szef - George Kiriakidis. Nagrodę im. prof. Jana Czochralskiego przyznano prof. Herbertowi Gleiterowi z niemieckiego The Research Centre Karlsruhe (INT). Laureat wygłosił wykład pt. Nano-glasses: The Way to a World of New Materials with New Structures and Technological Applications.

Prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki Politechniki Warszawskiej/fot. Biuletyn PW

W programie konferencji znalazły się także wystąpienia: prof. Veeny Sahajwalli z australijskiego Centre for Sustainable Materials Research & Technology (SMaRT@UNSW), prof. Themisa Prodromakisa z Electronic Materials & Devices Research Group, Zepler Institute w Wielkiej Brytanii oraz dr. Ennio Caprii z European Synchrotron Radiation Facility w Grenoble.

Konferencja E-MRS Fall Meeting 2018 odbyła się 19 września 2018 r./fot. Biuletyn PW

Organizatorami konferencji byli: Europejskie Towarzystwo Badań Materiałów (E-MRS), Politechnika Warszawska oraz Polskie Towarzystwo Materiałoznawcze.

Więcej informacji na temat E-MRS znaleźć można TUTAJ>>

Zdjęcia: Biuletyn PW

Nie zagłębiaj się w przeszłości, nie śnij o przyszłości, skoncentruj swój umysł
na obecnej chwili.