Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Euroanalysis 2013

Międzynarodowa konferencja nt. chemii analitycznej

Pod koniec sierpnia w Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja Euroanalysis 2013. Po raz drugi w swojej ponad trzydziestoletniej historii ten międzynarodowy kongres odbył się w Polsce.

Konferencja Euroanalysis 2013 odbyła się w dniach 25-29 sierpnia i zebrała kilkuset specjalistów z dziedziny chemii analitycznej z ponad 50 krajów. Podczas pięciodniowego kongresu uczestnicy wysłuchali blisko 80 wystąpień, a na sesję posterową przygotowano 583 prezentacje.

Organizatorami kongresu byli: Wydział Chemii Analitycznej Europejskiego Stowarzyszenia Nauk Chemicznych i Molekularnych, Politechnika Warszawska, Polskie Towarzystwo Chemiczne, Komitet Chemii Analitycznej PAN oraz Uniwersytet Warszawski.

Euroanalysis 2013 to już 17. edycja kongresu poświęconego chemii analitycznej. Odbył się on po raz pierwszy w 1972 roku w Heidelbergu w Niemczech. Ostatnia edycja, która gościła w Politechnice Warszawskiej, była drugą wizytą konferencji w Polsce. W 1984 roku uczestników Euroanalysis gościł Kraków.

Kolejna edycja konferencji odbędzie się w dniach 6-10 września 2015 roku. Gospodarzem tego wydarzenia będzie francuskie miasto Bordeaux.

Galeria zdjęć z Euroanalysis 2013 dostępna jest TUTAJ.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW