Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / European Conference on Power Electronics and Applications 2017

European Conference on Power Electronics and Applications 2017

W dniach 11-14 września 2017 r., w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja European Conference on Power Electronics and Applications (EPE’17 ECCE Europe), której współorganizatorem jest Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej. 

W dynamicznie rozwijającej się dziedzinie energoelektroniki i napędów elektrycznych jest to jedna z trzech największych i najbardziej prestiżowych konferencji w świecie, z pewnością największe europejskie spotkanie naukowców i profesjonalistów z tego obszaru ze średnią liczbą uczestników przekraczającą 800.

Wydarzenie to po raz pierwszy odbywa się w byłych krajach tzw. „bloku wschodniego” a Politechnika Warszawska dołącza do grona 11 europejskich uczelni pełniących rolę gospodarza i współorganizatora. Jest to wyraz uznania dla roli, jaką odgrywają obecnie w tych obszarach techniki polska nauka i  przemysł, w dużej mierze wywodzący się z naszej uczelni.

Liczba wystąpień konferencyjnych sięga pół tysiąca, przy czym zakres poruszanych zagadnień jest bardzo szeroki: od półprzewodnikowych przyrządów mocy, poprzez topologie przekształtników energoelektronicznych i ich metody sterowania. Dyskutowane będą  także zastosowania urządzeń energoelektronicznych w takich dziedzinach jak elektromobilność, odnawialne źródła energii, sieci elektroenergetyczne itp. Planowane są także referaty plenarne obejmujące tematykę jakości energii, najnowszych technologii elementów półprzewodnikowych mocy (SiC i GaN) czy magazynowania energii elektrycznej.

 

Ponadto, zorganizowano także fora przemysłowe, na których przedstawiciele firm krajowych i zagranicznych będą omawiać status wdrażania najnowszych osiągnięć technologicznych. Uczestnicy konferencji będą mogli także zwiedzić towarzyszącą jej wystawę złożoną z ponad 50 ekspozycji przygotowanych przez producentów elementów i urządzeń energoelektronicznych ale także oprogramowania i aparatury pomiarowej wykorzystywanych w tym obszarze.
 
Komitet organizacyjny przygotował także szereg imprez towarzyszących. Już w niedzielę 10 IX w budynku CZTiTT odbędzie się pierwsze seminarium naukowe. Poniedziałek 11 IX to dzień tutoriali, w czasie których blisko 200 uczestników będzie zapoznawać się z najnowszymi osiągnięciami w zakresie energoelektroniki. Wtorek 12 IX zakończy Young Professionals MeetUp - nieformalne spotkanie młodych profesjonalistów organizowane przez lokalną sekcję IEEE. Wreszcie, w piątek 15 IX, już po formalnym zakończeniu konferencji, uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju wycieczkach - od technicznych (wizyty w laboratoriach Politechniki czy okolicznych firm branży energoelektronicznej), po tradycyjne zwiedzanie Warszawy.
   
Więcej informacji nt. konferencji na www.epe2017.com.

Źródło: Wydział Elektryczny PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka,
ani łatwa.

Maria Skłodowska-Curie

"

23
Sie

Międzynarodowe warsztaty Sukkot - let's built a tent!

08:00 - 31 Sie 20:00

24
Sie

Konferencja Pokazać - Przekazać

08:00 - 25 Sie 20:00

2
Wrz

Nasze Stulecie. Nauka dla obronności

08:00 - 3 Wrz 20:00

6
Wrz

Międzynarodowa Szkoła Letnia Argumentacji

08:00 - 16 Wrz 20:00

12
Wrz

Impact mobility rEVolution'18

08:00 - 13 Wrz 20:00

15
Wrz

Piknik Inspiracji nad Jeziorakiem

09:30 - 14:30

19
Wrz

Students' Science Conference

08:00 - 22 Wrz 20:00

22
Wrz

III Bieg Instytutu Badawczego Leśnictwa

08:15 - 13:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja Komunikacji Społecznej

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW