Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / III Dzień ABI w Politechnice Warszawskiej

III Dzień ABI w Politechnice Warszawskiej

30 stycznia 2018 roku w Politechnice Warszawskiej po raz trzeci zorganizowano Dzień Administratora Bezpieczeństwa Informacji - wydarzenie o szczególnym znaczeniu w roku wchodzenia w życie europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

Spotkanie otworzyli prof. Wojciech Wawrzyński, Prorektor ds. Ogólnych Politechniki Warszawskiej, dr hab. n.ekon. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW, Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej oraz Maciej Byczkowski - Prezes Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji.

Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej dr hab. n.ekon. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW/fot. BPW

Tematy jakie poruszono w trakcie III Dnia ABI to m.in. rola ABI podczas wdrażania nowych przepisów o ochronie danych w UE, czy wpływ implementacji RODO na firmy technologiczne. Zainteresowaniem słuchaczy cieszyły się zwłaszcza panele dyskusyjne z udziałem ekspertów różnych dziedzin, którzy konfrontowali wnioski przy czynnym udziale publiczności.

Prezes Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji Maciej Byczkowski/fot. BPW

Uczelnianym Administratorem Bezpieczeństwa informacji w Politechnice Warszawskiej jest mgr inż. Tomasz Buczek. Organizatorami spotkania byli Wydział Zarządzania PW i Stowarzyszenie Administratorów Bezpieczeństwa Informacji. Warto dodać, że obie instytucje obchodzą w tym roku swoje dziesięciolecie.

Źródło: WZ PW

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.

Juwenalia Płockie 2018

16:00 - 27 Maj 23:00