Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Inkubator innowacyjności - spotkanie i networking

Inkubator innowacyjności - spotkanie i networking

13 grudnia 2017 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyło się spotkanie podsumowujące pierwsze sześć miesięcy jego funkcjonowania.

Spotkanie otworzyli - prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak - Prorektor ds. Rozwoju Politechniki  Warszawskiej oraz Anna Rogowska - Dyrektor Centrum Zarządzania i Transferem Technologii PW.

Prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej/fot. Biuletyn PW

Anna Rogowska, Dyrektor Centrum Zarządzania i Transferem Technologii PW/fot. Biuletyn PW

Rolę akademickich inkubatorów w ekosystemie uczelni wyższych przybliżył słuchaczom Łukasz Sztern. Istotnym elementem wydarzenia były wystąpienia lokatorów Inkubatora Innowacyjności oraz projektów biznesowych wspieranych w ramach projektu Akcelerator Technologiczny: SOLACE, QuickerSim, ChipCraft, Scanye, AP-TECH. O planach dalszego rozwoju jednostki opowiedzieli organizatorzy spotkania.

Działanie Inkubatora Innowacyjności Politechniki Warszawskiej nakierowane jest na wzmacnianie społeczności akademickiej i młodych przedsiębiorców w Warszawie poprzez dostarczenie im kompleksowej oferty usług pozwalających na weryfikację, rozwój i skalowanie pomysłów biznesowych. Projekt ten skierowany jest przede wszystkim do osób, które mają pomysł biznesowy, ale chciałby go zweryfikować. Planują założyć własną firmę, jednak potrzebują pomocy w rozwoju nowego produktu lub usługi, a także poszukują wsparcia i doradztwa związanego z komercjalizacją.

Źródło: CZIiTT PW

Prawda jest pochodnią olbrzymią: dlatego właśnie usiłujemy wszyscy zbliżyć się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Johan Wolfgang von Goethe

Sekcja Komunikacji Społecznej