Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Komunikacyjny PRom uczelni wyższych

Komunikacyjny PRom uczelni wyższych

W dniach 27-30 stycznia 2019 r. przedstawiciele Biura Rektora oraz Biura ds. Promocji i Informacji Politechniki Warszawskiej uczestniczyli w 32. konferencji Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, która podejmowała zagadnienia związane m.in. z marketingiem uczelni.

Konferencje Stowarzyszenia PRom odbywają się cyklicznie dwa razy w roku. Tym razem współorganizatorem wydarzenia pt. „PR i marketing uczelni 2.0” był Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Honorowy patronat nad konferencją objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Przewodniczący KRASP, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.  

W Wojanowie koło Jeleniej Góry spotkało się 120-tu uczestników, w większości przedstawicieli zrzeszonych uczelni wyższych. Konferencję otworzył prof. dr hab. Jerzy Niemczyk, Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Anna Kiryjow-Radzka, Prezes Stowarzyszenia „PRom”. W imieniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego o „Komunikowaniu Konstytucji dla Nauki” opowiedziała Magdalena Bem-Andrzejewska, Dyrektor Biura Ministra.

W programie zaplanowano warsztaty z zakresu komunikacji, programów mentoringowych oraz kryzysu wizerunkowego. Dr Tomasz Piekot, popularyzator metody „trzech pach” zwrócił uwagę na konieczność dostosowania przekazu do potrzeb jego odbiorców, a przede wszystkim na znaczenie prostoty przekazu.  

O tym „Jak skutecznie mierzyć działania uczelni w Internecie” opowiedziała dr Anna Miotk, specjalizująca się w mierzeniu skuteczności działań komunikacji biznesowej, autorka metodologii Diagnozy Medialności Produktu. Z kolei dr Bianka Siwińska z fundacji „Perspektywy” wytłumaczyła, jak sformatować program mentoringowy na uczelni i czym jest sztuka mądrego wzrastania.

Podczas konferencji nie mogło również zabraknąć zajęć związanych z emisja głosu. Poprowadził je Tomasz Boruszczak, polski dziennikarz, lektor filmowy i telewizyjny, a także prezenter i wydawca programów informacyjnych.

„Jak mówić ciekawie i z pasją” tłumaczył Maciej Orłoś aktor filmowy i telewizyjny, wieloletni prezenter TVP. Na zakończenie Bartosz Dembiński - były rzecznik prasowy Akademii Górniczo-Hutniczej, odniósł się do możliwych scenariuszy związanych z kryzysem wizerunkowym uczelni.

Zdjęcia: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Przyszłość należy do lwów,
które umieją się śmiać

 

 

Zaratustra

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW