Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Najlepsi z Najlepszych studiują w Politechnice Warszawskiej

Najlepsi z Najlepszych studiują w Politechnice Warszawskiej

Podsumowanie czterech studenckich projektów zrealizowanych na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa (MEiL) w ramach programu MNiSW „Najlepsi z Najlepszych” było głównym celem konferencji, która odbyła się 27 października br. w Instytucie Techniki Cieplnej PW.

Podczas konferencji studenci zaprezentowali projekty finansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Najlepsi z Najlepszych”. O swoich dokonaniach i sukcesach na zawodach międzynarodowych opowiedzieli przedstawiciele Studenckiego Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE Aero Design, Studenckiego Koła Astronautycznego - Sekcji Robotics, Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów oraz Koła Naukowego Avionika MelAvio.

Projekty studentów z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW docenione

Jak podkreślił prof. dr hab. inż. Janusz Frączek, Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, sukcesy studentów wynikają m.in. z faktu, iż Wydział zapewnia bardzo wysoki poziom kształcenia. - Na szczególną uwagę zasługuje działalność Studenckich Kół Naukowych. W tej chwili mamy na Wydziale 16 takich Kół, wiele z nich notuje regularne sukcesy międzynarodowe, a niektóre stały się nawet monopolistami w zajmowaniu pierwszych miejsc na prestiżowych zawodach. To wszystko sprawia, że studencki ruch naukowy jest naszą chlubą, stanowi również stały element procesu kształcenia - zaznaczył.  

Obecny na konferencji Prorektor ds. Studenckich, prof. Janusz Walo docenił aktywność i dokonania Studenckich Kół Naukowych działających na  Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. - To Wy jesteście elitą studencką, macie pasję i zapał do tego, żeby robić coś ponad standardowy program nauczania. Potraficie skutecznie prowadzić badania naukowe i to w Was widzę przyszłość Politechniki. Bardzo serdecznie gratuluję Wam osiągnięć - dodał Prorektor.

W ramach programu „Najlepsi z Najlepszych” Politechnika Warszawska otrzymała dofinansowanie 7 projektów. Z tego aż 4 projekty realizowane są na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa”, który jest największym beneficjentem tego programu spośród wszystkich polskich uczelni wyższych. Jest to ogromny sukces, dowodzący, że studenci PW od lat są niekwestionowanymi liderami zawodów o randze międzynarodowej.

Zdjęcia: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

18
Cze

Nauka w oparach absurdu

12:00 - 14:00

19
Cze

Dni wolne od pracy w PW

19:00 - 24 Cze 06:00

25
Cze

Uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych

11:00 - 13:00

27
Cze

Granty ERC - jak odnieść sukces?

09:00 - 13:00

6
Lip

Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków

08:00 - 12 Lip 18:00

11
Lip

II seminarium o reaktorach jądrowych HTGR

09:00 - 12 Lip 15:20

2
Wrz

62. Zjazd Naukowy PTCHEM 2019

09:00 - 6 Wrz 15:30

3
Wrz

Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich

09:00 - 7 Wrz 17:30

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW