Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / O nowych technologiach w sektorze wodno-ściekowym

O nowych technologiach w sektorze wodno-ściekowym

W dniach 12-14 lutego 2020 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW odbyła się konferencja dla młodych naukowców z cyklu Polish IWA Young Water Professionals Conference. Tematem przewodnim były nowe technologie w sektorze wodno-ściekowym.

Konferencję naukowo-techniczną „2nd Polish IWA Young Water Professionals Conference” zorganizował Zakład Zaopatrzenia w Wodę i Odprowadzania Ścieków Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW.  Jej przewodni temat brzmiał „Emerging Technologies in Water and Wastewater Sector”.

W wydarzeniu wzięło udział 128 uczestników, w tym 8 z zagranicy. Uczestnicy reprezentowali 17 jednostek naukowych, w tym 5 z zagranicy. Podczas konferencji wygłoszono 37 referatów i zaprezentowano 32 postery, w tym odpowiednio 7 i 2 z zagranicy.

Wydarzenie objęła patronatem naukowym Sekcja „Inżynieria Sanitarna” Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN. Honorowego patrontu udzieliły następujące instytucje: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śrdódlądowej, Ministerstwo Rozwoju, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Źródło: Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW
Zdjęcia: fot. Krystian Dobuszański

Milczenie - przyjaciel, który nigdy nie zdradza

Konfucjusz