Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / O wkładzie polskich inżynierów w rozwój brytyjskiej myśli technicznej

O wkładzie polskich inżynierów w rozwój brytyjskiej myśli technicznej

Wpływ polskich inżynierów na rozwój brytyjskiej myśli technicznej będzie tematem przewodnim IX Międzynarodowej Konferencji Kwietniowej Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie, która odbędzie 13 kwietnia 2019 r. w Londynie.

„Polacy tworzący nowoczesną Wielką Brytanię - wkład polskich inżynierów w rozwój brytyjskiej myśli technicznej na przestrzeni ostatniego stulecia” - to temat kwietniowej konferencji organizowanej przez Instytut Nauk Technicznych Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie i Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii. Podczas wydarzenia prezentowane będą  konstrukcje, projekty oraz odkrycia, przy których tworzeniu i realizacji uczestniczyli polscy inżynierowie.

Oprócz znanych osiągnięć, takich jak udział przy rozpracowaniu Enigmy, omówione zostaną również mniej popularne, ale równie ważne zagadnienia czy projekty, w których brali udział Polacy, np. budowa wioski olimpijskiej czy też nowej linii metra Crossrail.

Konferencja będzie prowadzona w języku polskim i angielskim.

Zgłoszenia na konferencję należy przesyłać do 2 marca 2019 r. na adres: rektorat@puno.edu.pl, podając w tytule: zgłoszenie na konferencję.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się TUTAJ>>

Źródło:Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura

Nauka w oparach absurdu

Dni wolne od pracy w PW

19:00 - 24 Cze 06:00

Cze

Uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych

Cze

Granty ERC - jak odnieść sukces?

Lip

Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków

08:00 - 12 Lip 18:00

Lip