Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / PW na XXIX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego

PW na XXIX Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego

Politechnika Warszawska była jednym z wystawców podczas XXIX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), który odbył się w Kielcach w dniach 7-10 września 2021 r.

Na stanowisku PW zaprezentowaliśmy 15 technologii stworzonych przez naukowców z Wydziałów: Elektroniki i Technik Informacyjnych, Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, Mechatroniki oraz Elektrycznego.

Politechnikę na targach reprezentowała kilkudziesięcioosobowa delegacja na czele z prof. dr. hab. inż. Adamem Woźniakiem, Prorektorem ds. Rozwoju.

W czasie czterech dni targów stanowisko PW odwiedziło około tysiąc osób ze świata biznesu, nauki oraz z instytucji państwowych. Byli to m.in. przedstawiciele WB Group (Flytronic), Lockheed Martin, SAAB, Airbusa, Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Urządzeń Mechanicznych OBRUM sp. z o. o. (grupa PGZ), IBM, Radiotechnika marketing Sp. z o.o., Aero Mind, Salloytech Sp. z o.o., ZBIAM- Zespołu Badań i Analiz Militarnych, Infodas, General Atomics, Security nad Defence LAB, ISP – Instytutu Służby Publicznej,  Army Recognition Group, ME Embedded Sp. z o.o., Octopus, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, WAT, Politechniki Świętokrzyskiej, Politechniki Gdańskiej, AGH i Politechniki Rzeszowskiej.

Obecność Uczelni na targach koordynował zespół Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu obronnego z całego świata. MSPO to największe targi obronne w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecia co do wielkości wystawa Europy.

Więcej informacji o udziale PW w targach i zaprezentowanych tam technologiach dostępnych jest TUTAJ>>

Źródło i zdjęcie: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry