Biuletyn PW / Modernizacja Uczelni / Biblioteka Główna PW Filii w Płocku z dostępem do norm PKN

Biblioteka Główna PW Filii w Płocku z dostępem do norm PKN

Biblioteka Główna PW zakupiła licencję dostępu do norm on-line Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Baza umożliwia przeglądanie pełnych tekstów wszystkich aktualnych i archiwalnych Polskich Norm.

Baza adresowana jest nie tylko do studentów i pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej, lecz również do przedstawicieli samorządu terytorialnego i pracowników samorządowych, do lokalnych przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców Płocka i okolic.

Z norm on-line można skorzystać w Bibliotece PW w Gmachu Głównym Politechniki przy ul. Łukasiewicza 17. Stanowisko komputerowe, na którym można przeglądać normy, mieści się w Czytelni, I piętro, sala nr 32, tel. 24 268-24-68, e-mail: bibltech@pw.plock.pl.

Dostępne normy można przeglądać tylko na miejscu bez możliwości kopiowania i drukowania.

Filia Biblioteki Głównej PW w Płocku jest największą biblioteką naukowo-techniczną na północno-zachodnim Mazowszu, która świadczy usługi dla społeczności akademickiej i mieszkańców Płocka, wspierając działalność dydaktyczną, edukacyjną i badawczą. Biblioteka liczy ponad 60 tys. druków zwartych i 130 tytułów czasopism. Obok tradycyjnych  zbiorów z różnych dziedzin nauki, szczególnie z budownictwa, mechaniki, chemii, inżynierii środowiska i ekonomii, Biblioteka oferuje również ogromne zasoby elektroniczne zarówno krajowe, jak i zagraniczne, w tym dostęp do ponad 150 tysięcy książek elektronicznych oraz wielu tysięcy czasopism.

Spis dostępnych baz danych i serwisów jest zamieszczony na stronie www.bg.pw.edu.pl, w zakładce Lista e-baz. Czytelnia Biblioteki jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00, soboty zjazdowe w godz. 9:00-17:00 oraz niedziele zjazdowe w godz. 9:00-15:00.

Źródło: PW Filia w Płocku

Jedynym czarem przeszłości jest to, że minęła.

Oscar Wilde

Sekcja Komunikacji Społecznej