Biuletyn PW / Modernizacja Uczelni / Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości na Wydziale MiNI Politechniki Warszawskiej

Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości na Wydziale MiNI Politechniki Warszawskiej

Na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW 30 listopada br. zaprezentowano możliwości nowego laboratorium, w którym wirtualna rzeczywistość będzie wykorzystywana w jak najbardziej realnym świecie badań i projektów.

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej już w 2014 roku otrzymał status NVIDIA CUDA Teaching Center. Dzięki niemu studenci i pracownicy uzyskali dostęp do najnowszych kart graficznych i superwydajnych obliczeń równoległych. Realizując dążenia w przybliżaniu studentom i pracownikom najnowszych technologii, Wydział MiNI w bieżącym nawiązał kontakt z firmą Crytek znaną m.in. z silników do gier CryEngine, a w listopadzie 2016 r. Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych został pierwszym partnerem akademickim konsorcjum VRFirst w tej części Europy.

Na bazie podjętej współpracy, na Wydziale MiNI powstało Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości, które od 1 grudnia funkcjonuje w sali 304. Dzień wcześniej Dziekan Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych dr hab. Wojciech Domitrz, prof. PW (na zdjęciach powyżej) uczestniczył w inauguracji przedsięwzięcia. Jego wprowadzeniem oraz aktualną obsługą zajęli się w szczególności: dr inż. Joanna Porter-Sobieraj, dr inż. Krzysztof Kaczmarski, prof. dr hab. inż. Krzysztof Marciniak, mgr inż. Marcin Borkowski oraz studenci ze specjalności Projektowanie systemów CAD/CAM i pracownicy wydziałowego Laboratorium Informatyki. Sprzęt przekazało VR First www.vrfirst.com. Podczas prezentacji jego możliwości do dyspozycji studentów i przybyłych gości oddano m.in. trzy stanowiska VR wyposażone w gogle Oculus Rift oraz kontrolery XBoxOne.

Fotorelacja z otwarcia Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości

Zdjęcia: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.

Albert Einstein

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja Komunikacji Społecznej

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW