Biuletyn PW / Modernizacja Uczelni / Laboratorium analizy danych na Wydziale MiNI PW

Laboratorium analizy danych na Wydziale MiNI PW

Na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych powstało laboratorium analizy danych. Jest to wspólna inicjatywa Grupy MI^2 oraz firmy Nethone, wchodzącej w skład Grupy Daftcode.

MI^2 DataLab ma być miejscem, w którym prowadzone będą badania związane z rozwojem nowych metod analizy danych: modelowaniem statystycznym, inżynierią projektów badawczych, uczeniem maszynowym czy wizualizacją danych.

Projekty badawcze będzie tu realizować Grupa MI^2, zrzeszająca studentów i absolwentów Wydziałów Matematyki i Nauk Informacyjnych PW oraz Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Laboratorium będzie też regularnie wykorzystywane do organizacji warsztatów, hackathonów i meet-upów.

Dziekan Wydziału MiNI dr hab. inż. Wojciech Domitrz, prof. PW otwiera laboratorium analizy danych/fot. BPI

Uroczyste otwarcie laboratorium nastąpiło 1 czerwca br. Zbiega się w czasie z uruchomieniem na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW nowego kierunku studiów inżynierskich - inżynierii i analizy danych.

Więcej zdjęć z otwarcia MI^2 DataLab do obejrzenia na stronie głównej PW.

Źródło i zdjęcia: BPI PW

Cechą życia jest pęd ku przyszłości.

Antoni Kępiński

adres e-mail: bpw@rekt.pw.edu.pl