Biuletyn PW / Modernizacja Uczelni / Parking BIS II z miejscami dla studentów i pracowników PW

Parking BIS II z miejscami dla studentów i pracowników PW

Parkowanie w centrum miasta jest zawsze dużym wyzwaniem. Dzięki nowym miejscom postojowym zlokalizowanym w obrębie Kampusu Głównego, studenci i pracownicy PW oszczędzą czas, zyskując wygodę dostępu do miejsca pracy i nauki.

Realizację inwestycji rozpoczęto w marcu 2015 r. Teren o wielkości 4 290, 51 m² pozyskano po zapleczu budowy „Skrzydeł” Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW. Wykonania wszystkich niezbędnych prac podjęli się pracownicy Sekcji Terenów Zielonych i Transportu Politechniki Warszawskiej.

Lokalizacja parkingu w bezpośrednim sąsiedztwie WEiTI oraz Wydziału Inżynierii Lądowej i nowopowstałego Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, niewątpliwie ułatwi znalezienie miejsca postoju zmotoryzowanej części społeczności PW. Aby tak się stało, niezbędne okazało się przeprowadzenie prac budowlanych, uwzględniających niwelację terenu parkingu i wykorzystujących m.in. materiał pozostały po torkretowaniu podpiwniczenia Gmachu Głównego PW. Dodatkowo nawieziono ok. 30 ton kruszywa nawierzchniowego. W zakresie projektowania zieleni parkingu, pozyskano trawę rolkową pozostałą po jubileuszowym koncercie „Wszystko jest poezja”, jaki odbył się w lutym br. w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej. Niezbędną ilość potrzebną do uzupełnienia murawy dokupiono i posadzono cztery drzewa.

Prace adaptacyjne na terenie parkingu BIS II

Do realizacji całości przedsięwzięcia pozostało ułożenie płyt ażurowych MEBA 8 i wypełnienie ich kruszywem, umożliwiającym wygodne przemieszczanie się po terenie parkingu. Niebawem zostaną także wyznaczone stanowiska do parkowania pojazdów, uwzględniające miejsca dla osób niepełnosprawnych. Parking będzie ogrodzony i strzeżony. Wjazd samochodów przewidziano od ul. Polnej 1 oraz ul. Nowowiejskiej. Będzie on kontrolowany przez Straż Akademicką. 

Warto również nadmienić, że teren parkingu będzie udostępniany na potrzeby organizacji imprez studenckich i wydziałowych, które w czerwcu br. zainaugurował jubileuszowy piknik Wydziału Inżynierii Lądowej PW.

Podobny artykuł:
Nowy teren rekreacyjny PW już dostępny!

Tekst: I. Koptoń-Ryniec/BPW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Milczenie - przyjaciel, który nigdy nie zdradza

Konfucjusz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego