Biuletyn PW / Modernizacja Uczelni / Politechnika Warszawska z tytułem Modernizacja Roku 2016

Politechnika Warszawska z tytułem Modernizacja Roku 2016

Politechnika Warszawska otrzymała tytuł Modernizacja Roku 2016 za „Wykonanie rewitalizacji wraz z przebudową Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej - termomodernizację obiektu”. Nagrodę odebrał Prorektor ds. Rozwoju prof. Stanisław Wincenciak.

Modernizacja polegała na wymianie pokrycia dachowego, wraz z ociepleniem i wykonaniem remontu górnej części świetlika nad Dużą Aulą oraz przebudową konstrukcji pomostów kominiarskich. Projekt przygotowały firmy: MAKRO-BUDOMAT DEVELOPMENT Sp. z o.o. Warszawa, FRONTON Pracownia Architektoniczno-Konserwatorska Małgorzata Pastewka Warszawa oraz ATELIER 2 Architekci Sp. z o.o. Warszawa. Wykonawstwo przypadło w udziale następującym podmiotom: RENOVA Sp. z o.o. Warszawa, ZYMETRIC Sp. z o.o. Warszawa, Przedsiębiorstwu Remontowo-Budowlanemu „AKCES” inż. Zbigniew Czubaj Warszawa.

Tytuł „Modernizacja Roku” przyznawany jest od 21 lat przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego w 16 kategoriach. Politechnika Warszawska zwyciężyła w kategorii „Obiekty zabytkowe”. Gala rozdania nagród odbyła się 24 sierpnia 2017 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Uczelnię reprezentował Prorektor ds. Rozwoju prof. Stanisław Wincenciak.

Jak napisano w uzasadnieniu tytuł został przyznany: „Za podwyższenie warunków energetycznych przy jednoczesnym zachowaniu wartości architektonicznej budynku i nadaniu mu nowoczesnych cech technologicznych. Termomodernizacja przyniosła korzyści ekonomiczne wynikające z oszczędności w zużyciu energii, a także korzyści środowiskowe skutkujące ograniczeniem lokalnych zanieczyszczeń powietrza. Rewitalizacja gmachu stanowi ważny element doskonalenia bazy dydaktyczno-badawczej, jaką jest Politechnika Warszawska”.

Więcej o konkursie na stronie organizatora

Zdjęcia: Biuletyn PW

Cechą życia jest pęd ku przyszłości.

Antoni Kępiński

adres e-mail: bpw@rekt.pw.edu.pl