Biuletyn PW / Modernizacja Uczelni / Politechnika otwiera nowoczesne Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

19 listopada 2015 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej jednostki Politechniki Warszawskiej - Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT).

CZIiTT to ośrodek odpowiedzialny za prowadzenie prac badawczo-rozwojowych na rzecz gospodarki i administracji państwowej, transfer technologii, współpracę świata nauki z sektorem biznesu, zarządzanie technologiami oraz działania edukacyjne. Naukowcy z Politechniki Warszawskiej mogą korzystać z laboratoriów Centrum w celu nawiązania współpracy z sektorem przedsiębiorczości technologicznej. CZIiTT zapewni im również wsparcie w komercjalizacji prac, oceniając biznesowy potencjał projektów naukowych oraz pozyskując ewentualnych partnerów biznesowych lub inwestorów zainteresowanych osiągnięciami pracowników naukowych.

Fotogaleria z otwarcia Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

- To ma być miejsce szczególne, w którym będzie spotykało się środowisko warszawskie, mazowieckie i ogólnopolskie. Ważne rzeczy w zakresie innowacji i transferu technologii wymagają ekosystemu, który stworzy warunki do prowadzenia wspólnych projektów i przenoszenia ich do gospodarki - powiedział prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej podczas uroczystości otwarcia Centrum.

Na zdjęciu od lewej: Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy; Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości; prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju PW; Mariusz Frankowski,
Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych/fot. BPW

CZIiTT oferuje również przestrzeń do pracy kreatywnej dla studentów, doktorantów i młodych naukowców. W Dziale Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców (DRIMN) koła naukowe mogą realizować swoje interdyscyplinarne projekty badawczo-naukowe.

Materiał o otwarciu CZIITT przygotowany przez TVPW

- Centrum będzie miejscem rozwoju innowacyjnej i akademickiej przedsiębiorczości – tu będzie funkcjonował Inkubator Innowacyjności, wspierający aktywność studentów i doktorantów, początkujących przedsiębiorców, w tym przedsiębiorców-naukowców, rozpoczynających lub dopiero zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą, skupiając swoją aktywność na przedsięwzięciach oferujących produkty lub usługi powstałe w wyniku wdrożenia nowej technologii. Wyzwaniem, które chcemy podjąć jest również rozwijanie innowacji społecznych, we współpracy z organizacjami pozarządowymi i sektorem publicznym - poinformowała Anna Rogowska, p.o. Dyrektora CZIiTT.

Podczas inauguracji działalności Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, podpisano również porozumienie o współpracy między Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości a CZIITT. Jest to pierwsze porozumienie zawarte na rzecz rozwoju działalności ośrodka. Ma ono przyczynić się do realizacji wspólnych inicjatyw i projektów na rzecz zwiększenia intensywności współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami a sferą badawczo-rozwojową, podejmować wspólne działania informacyjne i promocyjne, a także inicjować i realizować prace badawcze, analizy i ekspertyzy w zakresie rozwoju przedsiębiorczości.

Informacje o CZIiTT
Centrum zlokalizowane jest przy ul. Rektorskiej 4.  W Centrum może prowadzić prace ok. 200 osób. Gmach jest budynkiem sześciokondygnacyjnym o pow. 12 tys. m2. Całkowita wartość projektu: 74 734 253,24 PLN.

Podobne materiały:

Warszawska Przestrzeń Technologiczna otwiera się na CZIiTT
CZIiTT na progu otwarcia podwojów

Zdjęcia: Biuletyn PW

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura

Nauka w oparach absurdu

Dni wolne od pracy w PW

19:00 - 24 Cze 06:00

Cze

Uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych

Cze

Granty ERC - jak odnieść sukces?

Lip

Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków

08:00 - 12 Lip 18:00

Lip