Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka

Nauka i Dydaktyka

Nauka

Dr hab. inż. Tadeusz Waściński, prof. PW w Radzie Naukowej ITS

Dr hab. inż. Tadeusz Waściński, prof. PW, zatrudniony w Katedrze Finansów i Systemów Finansowych Wydziału Zarządzania, został powołany do Rady Naukowej Instytutu Transportu Samochodowego na kadencję 2016-2019 przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

Poznaliśmy Złotego Inżyniera 2016 w XXIII edycji plebiscytu „Przeglądu Technicznego”

W kategorii „Zarządzanie” ten zaszczytny tytuł został przyznany mgr. inż. Janowi Olczakowi mechanikowi po Politechnice Warszawskiej. Wyróżnienie otrzymał także mgr. inż. Marcin Sęk - materiałoznawca i absolwent PW - w kategorii „Innowacje”.

Dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW członkiem Rady Naukowej Instytutu Łączności

Ministerstwo Cyfryzacji informuje o powołaniu w skład Rady Naukowej Instytutu Łączności - Państwowego Instytutu Badawczego, Dziekana Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej dr hab. inż. Janusza Zawiła-Niedźwieckiego, prof. PW.

Wynalazki z PW nominowane do SOCZEWEK FOCUSA 2016

W bieżącym roku aż cztery projekty stworzone na PW zostały nominowane do Soczewek Focusa. Wśród nich znajdziemy rakietę TuCan, zapylającego B-droida, sztuczną krew, chip minitorujący zdrowie - BioSoC. Głosowanie potrwa do 31 marca 2017 r.

Mobilna Wytwornica Ciekłego Azotu dziełem studentów z PW

Potrzebowali źródła ciekłego azotu do pokazów i badań naukowych, więc postanowili, że sami skonstruują takie urządzenie. Po 10 miesiącach pracy studenci Politechniki Warszawskiej mogli już z dumą zaprezentować swoje dzieło - Nitrogenosa.

Zachęcamy do wsparcia projektów naukowców z PW w konkursie na innowację roku 2016

Aż 5 wynalazków zaprojektowanych przez naukowców Politechniki Warszawskiej bierze udział w konkursie Connecting People to Technology. Głosy można oddawać do 28 lutego 2017 r.  

Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaangażowany w międzynarodowy projekt GETM3

W dniach 26-27 stycznia br. w Newcastle Business School odbyło się spotkanie rozpoczynające projekt Global Entrepreneurial Talent Management 3 - GETM3. To 4-letni projekt badawczy, w którym dużą rolę odgrywają mobilności naukowców.

„Czym skorupka za młodu nasiąknie…” Wywiad z prof. T. Wierzchoniem z Wydziału Inżynierii Materiałowej

Nagroda Mistrza Techniki, sztuczne serce, kosmiczna misja. Mało? Na pewno. Prof. Tadeusz Wierzchoń ma zawsze coś do powiedzenia. I do zaprezentowania. Niewielką część swojego pokaźnego dorobku przybliża już dzisiaj Czytelnikom Biuletynu PW.

Przedstawiciele PW w składzie Rady Centrum Naukowo-Przemysłowego Teleinformatyki

W styczniu 2017 roku powołano Radę Centrum Naukowo-Przemysłowego Teleinformatyki, która funkcjonować będzie w ramach jednostek badawczych Ministerstwa Cyfryzacji. W jej skład weszli m.in. przedstawiciele Politechniki Warszawskiej.

Preferencyjne warunki członkostwa Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej

Jednostki naukowe i przedsiębiorcy do końca grudnia 2019 r. nadal będą mogli korzystać z preferencyjnych warunków członkostwa Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Porozumienie w tym zakresie podpisali wicepremier M. Morawiecki oraz dyrektor ESA J. Woerner.

Prezes Rady Ministrów przyznała nagrody dla najwybitniejszych uczonych. Wśród wyróżnionych - naukowcy z PW

Premier Beata Szydło przyznała nagrody za działalność naukową, naukowo-techniczną, i artystyczną oraz za rozprawy habilitacyjne i doktorskie w 2015 r. Wśród laureatów znaleźli się naukowcy z PW: prof. Włodzimierz Choromański z zespołem, dr inż. Edyta Wawrzyńska oraz dr inż. Mariusz Zdanowski.

Naukowcy z PW opracowali pierwsze polskie 32-bitowe i wielordzeniowe mikroprocesory

W Politechnice Warszawskiej powstała linia autorskich mikroprocesorów 32-bitowych. AGAT, ADELIT i AZURYT to nazwy mikroprocesorów 32-bitowych opracowanych przez naukowców z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW do wykorzystania przez polski przemysł elektroniczny.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznaje nagrody naukowcom z PW

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał prof. Janowi Szmidtowi i prof. Jerzemu Woźnickiemu nagrody indywidualne. Prof. Tadeusz Wierzchoń i dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prof. PW otrzymali Nagrody Ministra.

Dydaktyka

Seminarium MATLAB i Simulink

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zaprasza na marcowe seminarium MATLAB i Simulink na Politechnice Warszawskiej dotyczące praktycznego zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich.

Studenci kreują bezpieczne rozwiązania

Dziesięć interdyscyplinarnych zespołów złożonych z sześćdziesięciu studentów Politechniki Warszawskiej i kilkorga ze stołecznej Akademii Sztuk Pięknych podjęło wyzwanie rozwiązania problemu bezpieczeństwa w okolicy.

Seminarium Naukowe Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej

Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w cyklu spotkań w ramach Seminarium Naukowego WZ PW. Wśród prowadzących zobaczymy zarówno wykładowców naszej Uczelni, jak i przedstawicieli szkół wyższych z całej Polski.

Biblioteka Główna PW Filii w Płocku z dostępem do norm PKN

Biblioteka Główna PW zakupiła licencję dostępu do norm on-line Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Baza umożliwia przeglądanie pełnych tekstów wszystkich aktualnych i archiwalnych Polskich Norm.

Seminarium „Wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego”

Centrum Studiów Zaawansowanych, Wydział Zarządzania oraz Centrum Informatyzacji PW zapraszają na Seminarium „Wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego”, które zostanie przeprowadzone w semestrze letnim.

Prof. Tetsuo ABO z gościnnym wykładem o transferze japońskiego stylu zarządzania

23 lutego 2017 r. w Gmachu Nowych Technologii wysłuchaliśmy wykładu prof. Tetsuo ABO z Uniwersytetu Tokijskiego, który przybył na zaproszenie Wydziału Inżynierii Produkcji oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.  

SJO PW z uprawnieniami prowadzenia państwowych egzaminów z jęz. polskiego

Studium Języków Obcych PW zostało wpisane na listę podmiotów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uprawnionych do organizowania państwowych egzaminów z języka polskiego jako obcego. Politechnika Warszawska jest jedyną publiczną uczelnią techniczną w tym zestawieniu.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Wiosna, wiosna, ach to Ty!

Marek Grechuta

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

adres e-mail: bpw@rekt.pw.edu.pl

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja Komunikacji Społecznej

bpw@rekt.pw.edu.pl

MNiSW