Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Międzynarodowe warsztaty Mood for Wood

Międzynarodowe warsztaty Mood for Wood

Studenci kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji spotkają się w sierpniu w Poznaniu na warsztatach Mood for Wood. Organizatorem wydarzenia jest poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Zaproszeni do Poznania studenci będą mieli za zadanie zaprojektować oraz samodzielnie wykonać w ramach określonego budżetu meble z drewna dla pięciu lokalizacji miejskich. Wybrane lokalizacje związane są z wodą, ale mają różne uwarunkowania przestrzenne, innych odbiorców, pełnią odmienne funkcje. Chodzi o to, by pokazać, że Poznań to nie tylko Warta.

Na liście organizatorów znalazły się m.in.: Brama Poznania - Muzeum Ichot położone nad Cybiną, Jezioro Rusałka - które od kilku lat przeżywa prawdziwe oblężenie nawet zimą, czy kultowa pływalnia miejska Chwiałka - na której tysiące Poznaniaków uczyło się pływać.

Tak jak podczas poprzednich edycji warsztatów uczestnicy spotkają się z użytkownikami przestrzeni publicznej, którzy będą mieli aktywny wpływ na kształt projektów (partycypacja). To właśnie ten aspekt wyróżnia warsztaty Mood for Wood na tle innych warsztatów studenckich. Zrealizowane projekty będą miały realny wpływ na życie i rozwój społeczności lokalnych. Celem wydarzenia jest także nawiązanie kontaktów między młodymi architektami i projektantami z regionu.

Projekt Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty dla 45-stu studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 4-12 sierpnia.

Więcej TUTAJ >>

Źródło: SARP Poznań

Kogo szczęście wyniesie, niech się upaść boi.

Mikołaj Rej

Wystawa akwareli Ewy Anny Wasiutyńskiej

Międzynarodowa Wystawa Wynalazków IWIS 2018

09:00 - 17 Paź 16:00