Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Międzynarodowe warsztaty Mood for Wood

Międzynarodowe warsztaty Mood for Wood

Studenci kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji spotkają się w sierpniu w Poznaniu na warsztatach Mood for Wood. Organizatorem wydarzenia jest poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Zaproszeni do Poznania studenci będą mieli za zadanie zaprojektować oraz samodzielnie wykonać w ramach określonego budżetu meble z drewna dla pięciu lokalizacji miejskich. Wybrane lokalizacje związane są z wodą, ale mają różne uwarunkowania przestrzenne, innych odbiorców, pełnią odmienne funkcje. Chodzi o to, by pokazać, że Poznań to nie tylko Warta.

Na liście organizatorów znalazły się m.in.: Brama Poznania - Muzeum Ichot położone nad Cybiną, Jezioro Rusałka - które od kilku lat przeżywa prawdziwe oblężenie nawet zimą, czy kultowa pływalnia miejska Chwiałka - na której tysiące Poznaniaków uczyło się pływać.

Tak jak podczas poprzednich edycji warsztatów uczestnicy spotkają się z użytkownikami przestrzeni publicznej, którzy będą mieli aktywny wpływ na kształt projektów (partycypacja). To właśnie ten aspekt wyróżnia warsztaty Mood for Wood na tle innych warsztatów studenckich. Zrealizowane projekty będą miały realny wpływ na życie i rozwój społeczności lokalnych. Celem wydarzenia jest także nawiązanie kontaktów między młodymi architektami i projektantami z regionu.

Projekt Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty dla 45-stu studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 4-12 sierpnia.

Więcej TUTAJ >>

Źródło: SARP Poznań

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Na szczęście słońce rozlewając światło nie pyta ludzi,
czy sobie go życzą, bo rozdzieliliby się na stronnictwa,
a niektóre z nich żądałyby,
ażeby zgasło

 

 

Aleksander Świętochowski

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW