Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Program stypendialny dla Polonii - nabór uzupełniający

Program stypendialny dla Polonii - nabór uzupełniający

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła uzupełniający nabór wniosków o udział w „Programie stypendialnym dla Polonii - studia II stopnia”. Potrwa on do 17 marca 2019 r.

Uzupełniający nabór dotyczy dotychczasowych stypendystów Programu - absolwentów siedmiosemestralnych studiów I stopnia z 2019 r., planujących rozpoczęcie studiów II stopnia od semestru letniego roku akademickiego 2018/2019.

Celem Programu, realizującego założenia „Rządowego programu współpracy z Polonią i Polakami za granicą”, jest poprawa poziomu kwalifikacji i znajomości języka polskiego w środowiskach polonijnych poprzez stworzenie młodzieży polskiego pochodzenia możliwości odbycia studiów II stopnia w Polsce.

Program  oferuje możliwość odbycia studiów w uczelniach podległych MNiSW ze zwolnieniem z opłat za kształcenie oraz z comiesięcznym stypendium NAWA na pokrycie kosztów utrzymania w regulaminowym okresie kształcenia w Polsce.

O udział mogą ubiegać się osoby polskiego pochodzenia, będące obywatelami jednego z następujących państw: Albania, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Estonia, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina,  Uzbekistan, Węgry oraz państw Ameryki Południowej, Ameryki Środkowej i Afryki.

Ogłoszenie wyników naboru nastąpi do 19 kwietnia 2019 r.

Więcej informacji o Programie, w tym jego regulamin, dostępnych jest TUTAJ>>

Źródło: NAWA

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam