Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Rekrutacyjny hit roku akademickiego 2017/2018

Rekrutacyjny hit roku akademickiego 2017/2018

Aż 65 osób aplikowało na jedno miejsce na nowym kierunku studiów Politechniki Warszawskiej Inżynieria i Analiza Danych. Zarządzanie uzyskało wynik 25 aplikacji na miejsce, Automatyka i Robotyka - 21 aplikacji na miejsce.

Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznego rankingu najbardziej obleganych kierunków Politechniki Warszawskiej została Inżynieria i Analiza Danych, nowy kierunek uruchomiony na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych. Studia trwają siedem semestrów, a ich absolwenci łączą umiejętności informatyczne, matematyczne i kreatywnego rozwiązywania problemów w obszarze określanym w języku angielskim jako Data Science.

Lista najpopularniejszych kierunków studiów stacjonarnych I stopnia w roku akademickim 2017/2018 przedstawia się następująco:

• Inżynieria i Analiza Danych na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych - 65 aplikacji na miejsce;
  • Zarządzanie na Wydziale Zarządzania - 25 aplikacji na miejsce;
  • Automatyka i Robotyka na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych - 21 aplikacji na miejsce;
  • Geoinformatyka na Wydziale Geodezji i Kartografii - 16 aplikacji na miejsce;
  • Informatyka na Wydziale Elektrycznym - 15 aplikacji na miejsce.

Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 fot. BPW

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Biuro ds. Przyjęć na Studia w roku akademickim 2017/2018 na studia stacjonarne I stopnia Politechnika Warszawska przygotowała 5775 miejsc. Średnio o jedno miejsce ubiegało się ponad ośmiu kandydatów.

Warto przypomnieć, że w Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017 Politechnika Warszawska zajęła pierwsze miejsce w aż 13 z 21 ocenionych najpopularniejszych kierunków studiów technicznych, dających tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera. Ponadto studia prowadzone na naszej Uczelni siedem razy znalazły się na drugim miejscu w zestawieniu i trzy razy na trzecim.

O pierwszej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017 pisaliśmy TUTAJ>>

Zdjęcie: Biuletyn PW

Jedynym czarem przeszłości jest to, że minęła.

Oscar Wilde

Sekcja Komunikacji Społecznej