Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Relacja z Pikniku Edukacyjnego PW „Od Mikro do Makro” 2017

Relacja z Pikniku Edukacyjnego PW „Od Mikro do Makro” 2017

Historia światła, właściwości laserów, czy najnowsze technologie w służbie onkologii - to tylko niektóre zagadnienia, które pojawiły się podczas dorocznego Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej „Od Mikro do Makro”.

Dwudniowa impreza przyciągnęła rzesze miłośników nauki. W piątek, 9 czerwca 2017 roku, młodzież wzięła udział w wykładach naukowców z wydziałów: Chemicznego, Elektroniki i Technik Informacyjnych, Elektrycznego, Fizyki oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Tematy, jakie zaprezentowano, to m.in.: historia światła, właściwości laserów oraz najnowsze technologie, które wykorzystywane są w leczeniu nowotworów. Uczniowie przyjrzeli się także zagubionym między wymiarami fraktalom, a także poznali bliżej narzędzie, którym posługują się na co dzień, czyli Internet.

Wykład prof. Gabriela Rokickiego podczas pierwszego dnia Pikniku/fot. BPI PW

Drugiego dnia Pikniku, 10 czerwca 2017 roku, na terenie położonym między Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, Wydziałem Inżynierii Lądowej a Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych stanęło naukowe miasteczko. Na poszczególnych stoiskach zorganizowano pokazy Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej.

Miasteczko naukowe odwiedziło mnóstwo pasjonatów nauki/fot. BPI

Dodatkową atrakcją była gra terenowa, którą przeprowadzili przedstawiciele firmy Chriss. Równolegle w CZIiTT odbyły się warsztaty z programowania oraz nauka zarządzania projektami dla dzieci i młodzieży. W lobby CZIiTT stanęły stoiska związane z technologią druku 3D. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ciągnik i autobus elektryczny zaprezentowane przez firmę URSUS.

Piknik zorganizowali: Biuro ds. Promocji i Informacji PW oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii. Partnerem wydarzenia była firma URSUS, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent m.st. Warszawy.

Fotogaleria z pierwszego dnia Pikniku

Fotogaleria z drugiego dnia Pikniku

Źródło: BPI PW

Bo nie jest światło, by pod korcem stało.

Cyprian Kamil Norwid, Promethidion

Sekcja Komunikacji Społecznej