Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Relacja z Pikniku Edukacyjnego PW „Od Mikro do Makro” 2017

Relacja z Pikniku Edukacyjnego PW „Od Mikro do Makro” 2017

Historia światła, właściwości laserów, czy najnowsze technologie w służbie onkologii - to tylko niektóre zagadnienia, które pojawiły się podczas dorocznego Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej „Od Mikro do Makro”.

Dwudniowa impreza przyciągnęła rzesze miłośników nauki. W piątek, 9 czerwca 2017 roku, młodzież wzięła udział w wykładach naukowców z wydziałów: Chemicznego, Elektroniki i Technik Informacyjnych, Elektrycznego, Fizyki oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Tematy, jakie zaprezentowano, to m.in.: historia światła, właściwości laserów oraz najnowsze technologie, które wykorzystywane są w leczeniu nowotworów. Uczniowie przyjrzeli się także zagubionym między wymiarami fraktalom, a także poznali bliżej narzędzie, którym posługują się na co dzień, czyli Internet.

Wykład prof. Gabriela Rokickiego podczas pierwszego dnia Pikniku/fot. BPI PW

Drugiego dnia Pikniku, 10 czerwca 2017 roku, na terenie położonym między Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, Wydziałem Inżynierii Lądowej a Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych stanęło naukowe miasteczko. Na poszczególnych stoiskach zorganizowano pokazy Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej.

Miasteczko naukowe odwiedziło mnóstwo pasjonatów nauki/fot. BPI

Dodatkową atrakcją była gra terenowa, którą przeprowadzili przedstawiciele firmy Chriss. Równolegle w CZIiTT odbyły się warsztaty z programowania oraz nauka zarządzania projektami dla dzieci i młodzieży. W lobby CZIiTT stanęły stoiska związane z technologią druku 3D. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ciągnik i autobus elektryczny zaprezentowane przez firmę URSUS.

Piknik zorganizowali: Biuro ds. Promocji i Informacji PW oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii. Partnerem wydarzenia była firma URSUS, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent m.st. Warszawy.

Fotogaleria z pierwszego dnia Pikniku

Fotogaleria z drugiego dnia Pikniku

Źródło: BPI PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawda jest pochodnią olbrzymią: dlatego właśnie usiłujemy wszyscy zbliżyć się do niej tylko na chwilę w obawie, by nie spłonąć.

Johan Wolfgang von Goethe

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja Komunikacji Społecznej

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW