Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Studia MBA dla pracowników Politechniki Warszawskiej

Studia MBA dla pracowników Politechniki Warszawskiej

Szkoła Biznesu PW zaprasza na trzysemestralne studia podyplomowe MBA dla pracowników PW. Zajęcia są realizowane w ramach projektu „NERW PW. Nauka-Edukacja-Rozwój-Współpraca” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem przedsięwzięcia jest podniesienie kompetencji zarządczych szeroko rozumianej kadry kierowniczej uczelni. Studia są realizowane w ramach międzynarodowego standardu MBA (Master of Business Administration) na bazie 25-letniego doświadczenia Szkoły Biznesu w prowadzeniu studiów Executive MBA i innych programów menedżerskich.

MBA jest na całym świecie najbardziej znanym standardem kształcenia menedżerów i kadry kierowniczej organizacji pozabiznesowych. Studia kładą nacisk na naukę praktycznych umiejętności, rozwiązywanie potencjalnych problemów, analizowanie bieżących trendów, a także na pracę nad rozwojem osobistym. Absolwent studiów MBA potrafi używać ustandaryzowanego na całym świecie języka pojęć biznesowych, odnaleźć się w międzynarodowym środowisku oraz skutecznie współpracować w zespole.

Program studiów dostosowany został do potrzeb kadry zarządzającej uczelni, ze szczególnym uwzględnieniem współczesnych wyzwań w zarządzaniu Politechniką. Zajęcia prowadzone będą przez wykładowców akademickich, praktyków biznesu oraz ekspertów w wybranych dziedzinach.

Adresaci programu

Program MBA PW jest skierowany do pracowników Politechniki Warszawskiej, którzy pełnią funkcje kierownicze oraz zaangażowanych w procesy zarządcze i decyzyjne (tj.: pełnomocnicy rektora, dziekana, kanclerza, kwestor; przewodniczący komisji senackich, rektorskich, wydziałowych, dziekańskich), skierowanych odpowiednio przez rektora/dziekana/kanclerza/dyrektora.

Program studiów

Program studiów został indywidualnie dostosowany do grupy docelowej, ze szczególnym uwzględnieniem współczesnych wyzwań w zarządzaniu Politechniką Warszawską (m.in. uwarunkowania uczelni publicznej vs. świat biznesu, praktyczne aspekty komercjalizacji technologii). Zajęcia prowadzone są przez wykładowców akademickich, praktyków biznesu oraz ekspertów w wybranych dziedzinach.

Studia obejmą w szczególności następujące obszary: otoczenie gospodarcze, marketing, rachunkowość zarządczą, finanse, zarządzanie operacyjne, strategię, zarządzanie zasobami ludzkimi, elementy digital transformation, innowacyjność i przedsiębiorczość, przywództwo, program rozwoju osobistego (w tym kompetencji menedżerskich).

Informacje o studiach, zasady rekrutacji oraz szczegóły organizacyjne znajdują się w załączonym folderze oraz na stronie internetowej Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

MBA_PW_2018.pdf 2,09 MB

Szczęśliwy, komu pośród życia skwaru,

bukiet przyjaźni nie zwiędnie
u boku.