Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Warszawski Piknik Rodzinny - „Od Mikro do Makro”

Warszawski Piknik Rodzinny - „Od Mikro do Makro”

Strefa Młodego Inżyniera, futurystyczny pojazd Kropelka 2.0, lewitujący wagonik czy kuchnia molekularna - to tylko niektóre atrakcje Warszawskiego Pikniku Rodzinnego - „Od Mikro do Makro”, który odbędzie się 14 kwietnia 2019 r. na Stadionie Syrenki Politechniki Warszawskiej.

Przy organizacji jednego z największych rodzinnych wydarzeń w Warszawie połączyły siły Politechnika Warszawska i Fundacja „Zwalcz Nudę”. Na najmłodszych i tych nieco starszych pasjonatów nauki, w godz. 12.00-17.00, czeka m.in. Strefa Młodego Inżyniera. Studenci z 10 kół naukowych PW zdradzą najmłodszym tajniki chemii, fizyki, matematyki i innych nauk technicznych.

Początkujący odkrywcy dowiedzą się m.in.:

• skąd się biorą gęste chmury nad elektrowniami;
  • czy możemy zaświecić diodę wykorzystując Słońce;
  • w jaki sposób otrzymać energię elektryczną z energii słonecznej;
  • co łączy żarówkę z wodą;
  • jak obliczyć, ile energii wykorzystaliśmy.

Podczas pikniku będzie można zobaczyć m.in. futurystyczny pojazd prototypowy o minimalnym zużyciu paliwa - Kropelkę 2.0, roboty pełzające, symulator spawania, dowiedzieć się, jak działają drukarki 3D, wprowadzić w ruch lewitujący wagonik. Nie zabraknie też kuchni molekularnej z ciekłym azotem w roli głównej.

Na najbardziej wytrwałych, którzy odwiedzą wszystkie stoiska kół naukowych i na specjalnych planszach zbiorą 10 naklejek, czeka upominek i dyplom Młodego Inżynieria.

Więcej informacji o piknikowych atrakcjach dostępnych jest TUTAJ>>

Źródło: BPiI

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam