Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Wyczerpująco na temat wyczerpywania podczas MiNI Akademii Matematyki

Wyczerpująco na temat wyczerpywania podczas MiNI Akademii Matematyki

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW zaprasza 13 kwietnia 2019 r. na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. O godz. 16.00 rozpocznie się wykład pt. „Wyczerpująco na temat wyczerpywania”.

Jak liczyć pole koła rysując wielokąty foremne? Jak łatwo znajdować przybliżoną wartość liczby Pi? Jak znaleźć objętość ostrosłupa? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można usłyszeć podczas wykładu „Wyczerpująco na temat wyczerpywania”, który w sali 107 Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW (ul Koszykowa 75) wygłosi mgr Anna Zalewska.

Podczas wykładu zostanie omówiona metoda wyczerpywania w dziełach Euklidesa, Archimedesa i innych, w tym m.in. związek z całką. Po wykładzie i tradycyjnej przerwie na ciastka, ok. godz. 17.15 odbędą się zajęcia warsztatowe, podczas których ich uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnie zmierzyć się z zadaniami związanymi z tematyką omawianą na wykładzie. Zajęcia warsztatowe będą prowadzone w kilku grupach zróżnicowanych pod względem wiekowym uczestników oraz pod względem trudności omawianych problemów.

Program zajęć MiNI Akademii Matematyki:

• godz.16.00-17.00 - wykład mgr Anny Zalewskiej „Wyczerpująco na temat wyczerpywania”, sala 107 (audytorium), wstęp wolny;
  • godz. 17.15-19.00 - zajęcia warsztatowe - sale 101, 102, 103, z powodu ograniczonej liczby miejsc na warsztaty obowiązują zapisy.

MiNI Akademia Matematyki to cykl zajęć dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz zachęcenie do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych. Każde zajęcia  składają się z dwóch części: wykładu oraz warsztatów, podczas których uczniowie mają możliwość zetknąć się bezpośrednio z problemami, zadaniami i łamigłówkami związanymi z tematyką wykładu. Projekt ten jest współfinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, a zajęcia przygotowują i prowadzą pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Więcej informacji oraz materiały z poprzednich zajęć można znaleźć TUTAJ>>

Źródło: Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW
Zdjęcie: Biuletyn PW

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,