Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Nauka / Politechnika Warszawska na Targach Hannover Messe 2017

Politechnika Warszawska na Targach Hannover Messe 2017

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej zaprezentowali swoje wynalazki na Międzynarodowych Targach Przemysłowych Hannover Messe 2017. Wydarzenie odbyło się w dniach 24-28 kwietnia br. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji imprezy było: Integrated Industry - Creating Value.

Rozwiązania technologiczne, które pojawiły się na targach, a zostały zaprojektowane na Politechnice Warszawskiej lub przez osoby z nią powiązane, to: B-Droid, czyli robot do zapylania roślin, Tramwaj indywidualny PRT, Mechanoperowskity, Świecące kropki kwantowe oraz VersaBox, który projektuje i wytwarza autonomiczne roboty mobilne typu SGV.

Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe/fot. Twitter Ministerstwo Rozwoju

Na targach zaprezentowano także ofertę Hyper Poland - firmy, zajmującej się rozwojem technologii nowego środka transportu typu Hyperloop, założoną przez absolwentów Politechniki Warszawskiej.

Film promujący polską obecność na targach, w którym wykorzystano ujęcia z Centrum Zarządzania Technologiami i Transferem Technologii PW, znaleźć można TUTAJ>>

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Międzynarodowe Targi Przemysłowe Hannover Messe to najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej na świecie. Polska była krajem partnerskim wydarzenia.

Zdjęcie w zajawce: Premier Beata Szydło, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz Podsekretarz Stanu dr Piotr Dardziński
na Targach Hannover Messe 2017 oglądają pojazd KN SKAP MEiL PW "Kropelka", prezentowany przez Pawła Radziszewskiego/fot. Facebook MNiSW

Bo nie jest światło, by pod korcem stało.

Cyprian Kamil Norwid, Promethidion

Sekcja Komunikacji Społecznej