Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Nauka / Prezydent CESAER kandydatem na stanowisko prezydenta Królewskiej Akademii Inżynieryjnej

Sir Jim McDonald, prezydent europejskiej organizacji CESAER zrzeszającej wiodące wyższe szkoły techniczne, w tym Politechnikę Warszawską, został nominowany na kandydata na stanowisko prezydenta Królewskiej Akademii Inżynieryjnej (Royal Academy of Engineering - RAE).

Sir Jim McDonald, prezydent CESAER oraz rektor i wicekanclerz Uniwersytetu Strathclyde w Szkocji, został nominowany na kandydata na prezydenta RAE przez zarząd brytyjskiej Akademii, skupiającej najbardziej utalentowanych i odnoszących sukcesy inżynierów. Wybory odbędą się we wrześniu 2019 r. podczas dorocznego walnego zgromadzenia Królewskiej Akademii Inżynieryjnej. Kadencja nowego prezydenta potrwa pięć lat.

CESAER to europejskie stowarzyszenie zrzeszające 53 wiodące uniwersytety, głównie techniczne, z 25 krajów. Jednym z członków jest Politechnika Warszawska.

Źródło: CESAER

Przyszłość należy do lwów,