Biuletyn PW / Odpowiedzialna uczelnia / Polityka przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji

Polityka przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji

Apel Prezydium KRASP

18 czerwca 2020 r. Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wystosowało apel o zaniechanie wypowiedzi stygmatyzujących jakiekolwiek osoby lub grupy społeczne.

Słowa jak wirus? Co mówić, a czego nie mówić o COVID-19

Światowa Organizacja Zdrowia przygotowała opracowanie, w którym omawia zagadnienie stygmatyzacji społecznej związanej z COVID-19. Sytuacja, w której spotkamy na swojej drodze osobę zakażoną koronawirusem jest coraz bardziej prawdopodobna - czy wiemy jak wtedy zareagujemy?

Zachowania dyskryminujące w czasach pandemii

Coraz częściej media donoszą o niepokojących sygnałach zachowań dyskryminujących w związku z epidemią koronawirusa. Na Politechnice Warszawskiej studiuje ponad 1700 studentów zagranicznych, część z nich to osoby o azjatyckim pochodzeniu.

Kurs Polskiego Języka Migowego dla pracowników PW

Sekcja ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Warszawskiej uruchamia kurs z Polskiego Języka Migowego na poziomie początkującym (A1) dla pracowników PW. Kurs jest bezpłatny, zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu.

Sondaż #PowiedzPW: Społeczna odpowiedzialność uczelni

W kolejnym sondażu z cyklu #PowiedzPW społeczność Politechniki Warszawskiej może wyrazić swoją opinię na temat społecznej odpowiedzialności uczelni.

Politechnika Warszawska coraz bardziej dostępna dla osób z niepełnosprawnościami

PW systematycznie modernizuje i rozbudowuje bazę dydaktyczno-naukową oraz socjalną. Ważnym aspektem są potrzeby osób z niepełnosprawnościami, którymi uczelnia kieruje się prowadząc prace adaptacyjne. W ostatnich latach zrealizowano kilka istotnych inwestycji, a kolejne ruszą niebawem.

KRASP popiera oświadczenie rektora UAM dotyczące m.in. „języka nienawiści”

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich poparła przesłanie zawarte w oświadczeniu rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. UAM dr. hab. Andrzeja Lesickiego z 12 sierpnia 2019 r.

Wyniki badania: Osoby z niepełnosprawnością w PW

Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przeprowadził badanie, którego celem było określenie sytuacji osób z niepełnosprawnością w Polsce i Politechnice Warszawskiej.

Kampania społeczna „Dni uczenia się dorosłych”

15 września 2019 r. rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna „Dni uczenia się dorosłych”, wspierająca dorosłych w kształtowaniu i rozwijaniu nawyku ciągłego uczenia się. Jej inicjatorem i koordynatorem jest Polska Izba Firm Szkoleniowych. Kampania potrwa do 15 października 2019 r.

Wybrano Rzeczników Zaufania PW

Znane są wyniki wyborów na Rzeczników Zaufania na Wydziałach, w Administracji Centralnej oraz innych jednostkach administracyjnych PW.

Społeczni Inspektorzy Pracy w PW wybrani

Znane są wyniki wyborów na Uczelnianego Społecznego Inspektora Pracy oraz Społecznych Inspektorów Pracy na Wydziałach, w Administracji Centralnej i innych jednostkach administracyjnych PW.

Wybory Społecznego Inspektora Pracy

W dniach 11 i 12 kwietnia br. odbędą się ponowne wybory Społecznego Inspektora Pracy dla jednostek Administracji Centralnej PW. Wyboru dokonać będzie można spośród trzech zgłoszonych kandydatur.

Na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Na niebiesko, w geście okazania akceptacji osobom z autyzmem „zaświeciły się” budynki na całym świecie. Do akcji włączyła się również Politechnika Warszawska.

Wybory Społecznych Inspektorów Pracy i Rzeczników Zaufania

Zgłoszono kandydatury na Społecznego Inspektora Pracy oraz Rzecznika Zaufania dla jednostek Administracji Centralnej Politechniki Warszawskiej. Przed Uczelnią wybory, które rozpoczynają się 27 marca br.

Zarządzenie w sprawie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji

Wprowadzono zarządzenie zmieniające zarządzenie nr 59/2014 Rektora Politechniki Warszawskiej w sprawie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w Politechnice Warszawskiej.

Kurs Polskiego Języka Migowego dla pracowników Politechniki Warszawskiej

Sekcja ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Warszawskiej uruchamia kurs z Polskiego Języka Migowego na poziomie początkującym. Kurs jest bezpłatny i obejmuje 15 spotkań. Zajęcia odbywać się będą w czwartki, w godzinach 16.00-19.00.

Przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji

Vatican Hacathon

W dniach 8-11 marca 2018 roku przeprowadzono pierwszy w historii Vatican Hackathon. Studenci zmierzyli się z problemami wykluczenia społecznego, dialogu międzyreligijnego oraz integracji uchodźców i migracji. W hackathonie wzięła udział drużyna Politechniki Warszawskiej.

Studenci Politechniki Warszawskiej projektują Farmę Dobrej Woli

Projekt „Farma Dobrej Woli” realizowany jest we współpracy Politechniki Warszawskiej i Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo „Dobra Wola”. 20 lutego prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich PW i Jacek Zalewski, Prezes Stowarzyszenia „Dobra Wola” podpisali w tym zakresie porozumienie.

Aplikacja pomoże osobom niewidomym

Studenci Politechniki Warszawskiej pracują nad aplikacją dla osób niewidomych. Projekt, który przygotowali zdobył główną nagrodę podczas hackathonu Campus App Challenge.

Na tym świecie nie ma nic równie trudnego do zdobycia i równie łatwego do stracenia jak zaufanie

Haruki Murakami

Sie

Międzynarodwa Innowacyjność i Konkurencyjność w XXI w.

Wrz

Warsaw Spacetime Conference