Biuletyn PW / Odpowiedzialna uczelnia / Polityka przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji

Polityka przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji

Kampania społeczna „Dni uczenia się dorosłych”

15 września 2019 r. rozpoczyna się ogólnopolska kampania społeczna „Dni uczenia się dorosłych”, wspierająca dorosłych w kształtowaniu i rozwijaniu nawyku ciągłego uczenia się. Jej inicjatorem i koordynatorem jest Polska Izba Firm Szkoleniowych. Kampania potrwa do 15 października 2019 r.

Wybrano Rzeczników Zaufania PW

Znane są wyniki wyborów na Rzeczników Zaufania na Wydziałach, w Administracji Centralnej oraz innych jednostkach administracyjnych PW.

Społeczni Inspektorzy Pracy w PW wybrani

Znane są wyniki wyborów na Uczelnianego Społecznego Inspektora Pracy oraz Społecznych Inspektorów Pracy na Wydziałach, w Administracji Centralnej i innych jednostkach administracyjnych PW.

Wybory Społecznego Inspektora Pracy

W dniach 11 i 12 kwietnia br. odbędą się ponowne wybory Społecznego Inspektora Pracy dla jednostek Administracji Centralnej PW. Wyboru dokonać będzie można spośród trzech zgłoszonych kandydatur.

Na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Na niebiesko, w geście okazania akceptacji osobom z autyzmem „zaświeciły się” budynki na całym świecie. Do akcji włączyła się również Politechnika Warszawska.

Wybory Społecznych Inspektorów Pracy i Rzeczników Zaufania

Zgłoszono kandydatury na Społecznego Inspektora Pracy oraz Rzecznika Zaufania dla jednostek Administracji Centralnej Politechniki Warszawskiej. Przed Uczelnią wybory, które rozpoczynają się 27 marca br.

Zarządzenie w sprawie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji

Wprowadzono zarządzenie zmieniające zarządzenie nr 59/2014 Rektora Politechniki Warszawskiej w sprawie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w Politechnice Warszawskiej.

Kurs Polskiego Języka Migowego dla pracowników Politechniki Warszawskiej

Sekcja ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Warszawskiej uruchamia kurs z Polskiego Języka Migowego na poziomie początkującym. Kurs jest bezpłatny i obejmuje 15 spotkań. Zajęcia odbywać się będą w czwartki, w godzinach 16.00-19.00.

Przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji

Vatican Hacathon

W dniach 8-11 marca 2018 roku przeprowadzono pierwszy w historii Vatican Hackathon. Studenci zmierzyli się z problemami wykluczenia społecznego, dialogu międzyreligijnego oraz integracji uchodźców i migracji. W hackathonie wzięła udział drużyna Politechniki Warszawskiej.

Studenci Politechniki Warszawskiej projektują Farmę Dobrej Woli

Projekt „Farma Dobrej Woli” realizowany jest we współpracy Politechniki Warszawskiej i Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo „Dobra Wola”. 20 lutego prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich PW i Jacek Zalewski, Prezes Stowarzyszenia „Dobra Wola” podpisali w tym zakresie porozumienie.

Farma Dobrej Woli - innowacyjny projekt studentów Politechniki Warszawskiej

W okolicy Watraszewa w gminie Chynów ma powstać nowoczesny i innowacyjny ośrodek dla osób niepełnosprawnych - Farma Dobrej Woli. Ten nowatorski projekt studentów Politechniki Warszawskiej ma na celu zapewnienie osobom niepełnosprawnym domu w pełni odpowiadającego ich zróżnicowanym potrzebom.

Kurs Polskiego Języka Migowego dla pracowników Politechniki Warszawskiej

Sekcja ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Warszawskiej uruchamia kurs z Polskiego Języka Migowego na poziomie początkującym. Kurs jest dla bezpłatny, zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu.

Inauguracja III edycji Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej

10 lutego 2017 r. zainaugurowano III edycję Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej. Tematyka ramowa spotkania została ujęta w haśle „Realizacja strategii Ministerstwa Cyfryzacji z perspektywy kompetencji technologicznych”.

Politechnika Warszawska z nagrodą „Odpowiedzialni Społecznie w IT”

16 grudnia 2016 r. dobiegła końca II edycja Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej. Podczas uroczystej konferencji Politechnika Warszawska odebrała nagrodę dla instytucji odpowiedzialnej społecznie.

Apel Prezydium KRASP „Uczelnie przeciw rasizmowi”

Poniżej zamieszczamy Apel Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich „Uczelnie przeciw rasizmowi”, który podpisał m.in. prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, a jednocześnie Przewodniczący Komisji ds. Kształcenia KRASP.

Dr inż. Krzysztof Fiok o dźwigniowych wózkach inwalidzkich z Wydziału Transportu PW

Czy można ochronić ręce przed urazami, sterując sprawnie wózkiem inwalidzkim? Projektowany w Zakładzie Systemów Informatycznych i Mechanicznych w Transporcie wózek dźwigniowy zapewni komfort obsługi w niewielkiej cenie, z dużą dozą innowacji.

Wyróżnienie „Odpowiedzialni Społecznie w IT” dla Politechniki Warszawskiej

Już po raz czwarty Fundacja IT Leader Club Polska przyznała wyróżnienia firmom, instytucjom i organizacjom. W gronie siedmiu laureatów znalazła się Politechnika Warszawska, która otrzymała tytuł Instytucji Odpowiedzialnej Społecznie za rok 2015.

Mobbing czy dyscyplina? Definicja potrzebna na co dzień

Pojęcie mobbingu w czasach „drapieżnego kapitalizmu” zrobiło niewątpliwie zawrotną karierę. Jak rozpoznać pierwsze oznaki nadmiernej presji? Kto powinien iść do sądu, a kto do psychologa?

Politechnika Warszawska odpowiedzialna społecznie

Według wyników monitoringu prowadzonego przez Fundację CentrumCSR.PL dotyczącego stosowania klauzul społecznych, Politechnika Warszawska jest jedną z tych nielicznych instytucji, które je stosują.

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura

Cze