Biuletyn PW / Odpowiedzialna uczelnia / Polityka przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji

Polityka przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji

Inauguracja III edycji Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej

10 lutego 2017 r. zainaugurowano III edycję Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej. Tematyka ramowa spotkania została ujęta w haśle „Realizacja strategii Ministerstwa Cyfryzacji z perspektywy kompetencji technologicznych”.

Politechnika Warszawska z nagrodą „Odpowiedzialni Społecznie w IT”

16 grudnia 2016 r. dobiegła końca II edycja Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej. Podczas uroczystej konferencji Politechnika Warszawska odebrała nagrodę dla instytucji odpowiedzialnej społecznie.

Apel Prezydium KRASP „Uczelnie przeciw rasizmowi”

Poniżej zamieszczamy Apel Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich „Uczelnie przeciw rasizmowi”, który podpisał m.in. prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, a jednocześnie Przewodniczący Komisji ds. Kształcenia KRASP.

Wyróżnienie „Odpowiedzialni Społecznie w IT” dla Politechniki Warszawskiej

Już po raz czwarty Fundacja IT Leader Club Polska przyznała wyróżnienia firmom, instytucjom i organizacjom. W gronie siedmiu laureatów znalazła się Politechnika Warszawska, która otrzymała tytuł Instytucji Odpowiedzialnej Społecznie za rok 2015.

Mobbing czy dyscyplina? Definicja potrzebna na co dzień

Pojęcie mobbingu w czasach „drapieżnego kapitalizmu” zrobiło niewątpliwie zawrotną karierę. Jak rozpoznać pierwsze oznaki nadmiernej presji? Kto powinien iść do sądu, a kto do psychologa?

Politechnika Warszawska odpowiedzialna społecznie

Według wyników monitoringu prowadzonego przez Fundację CentrumCSR.PL dotyczącego stosowania klauzul społecznych, Politechnika Warszawska jest jedną z tych nielicznych instytucji, które je stosują.

Znamy już pierwszych Rzeczników Zaufania oraz Społecznych Inspektorów Pracy w PW

Komisja Skrutacyjna na podstawie oddanych głosów i działając na podstawie Zarządzenia Rektora w sprawie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji przekazała nam wyniki wyborów na Rzecznika Zaufania oraz Społecznego Inspektora Pracy.

Konkurs na pracę dyplomową poświęconą handlowi ludźmi

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza drugą edycję konkursu na pracę dyplomową poświęconą handlowi ludźmi. Termin składania prac upływa 15 sierpnia 2015 roku.

Wolność akademicka w ankiecie

Politechnika Warszawska została zaproszona do udziału w angielskojęzycznej ankiecie, której wyniki pozwolą ustalić zakres ochrony akademickiej wolności w ramach osobistych doświadczeń.

Wybory Społecznego Inspektora Pracy oraz Rzecznika Zaufania PW

24 marca 2015 r. odbędą się wybory na Społecznego Inspektora Pracy (SIP) oraz Rzecznika Zaufania Politechniki Warszawskiej. Osoby te zostaną wybrane głosami pracowników naszej Uczelni.

Czy nagana to już mobbing?

Jest wiele sytuacji, które skłaniają do zastanowienia zarówno nad konsekwencjami naszych własnych działań, jak i nad reakcją pracodawcy. Przyjrzyjmy się zatem konkretnemu przykładowi.

e-PUNKT pierwsza pomoc w poznaniu prawa obrotu elektronicznego

Punkt Kontaktowy dla Usługodawców i Usługobiorców e-PUNKT to serwis, który pozwala przedsiębiorcom i konsumentom zwiększyć świadomość korzystania z Internetu. Dzięki niemu użytkownicy mogą lepiej zrozumieć m.in. kwestie prawne związane z e-zakupami.

Rekrutacja do programu organizacji Humanity in Action

Studenci oraz absolwenci z Polski i Ukrainy do 24 lutego br. mogą aplikować do interdyscyplinarnej akademii praw człowieka i aktywności obywatelskiej - Humanity in Action Fellowship Program.

Działać wszędzie tam, gdzie jest to możliwe

Zgodnie z przesłaniem wygłoszonym w czasie VII Kongresu Obywatelskiego przez prof. Annę Gizę-Poleszczuk polskie uczelnie pełnią misję społeczną.

Kto wiele obejmuje, mało ściska.

Kto trzyma mało, może trzymać mocno.

Przysłowie ludowe

Sekcja Komunikacji Społecznej