Biuletyn PW / Odpowiedzialna uczelnia / Polityka przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji / Apel Prezydium KRASP „Uczelnie przeciw rasizmowi”

Apel Prezydium KRASP „Uczelnie przeciw rasizmowi”

Poniżej zamieszczamy Apel Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich „Uczelnie przeciw rasizmowi”, który podpisał m.in. prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, a jednocześnie Przewodniczący Komisji ds. Kształcenia KRASP.

(...) KRASP, stojąc na straży tradycyjnych wartości akademickich oraz poszanowania praw każdego człowieka, kategorycznie przeciwstawia się wszelkim formom ksenofobii i wszelkim przejawom rasizmu wymierzonym przeciw przybyszom z innych państw.

Pełna treść Apelu Prezydium KRASP „Uczelnie przeciw rasizmowi” dostępna jest poniżej w załączniku.

Źródło: KRASP

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa