Biuletyn PW / Odpowiedzialna uczelnia / Polityka przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji / Wyróżnienie „Odpowiedzialni Społecznie w IT” dla Politechniki Warszawskiej

Wyróżnienie „Odpowiedzialni Społecznie w IT” dla Politechniki Warszawskiej

Już po raz czwarty Fundacja IT Leader Club Polska przyznała wyróżnienia firmom, instytucjom i organizacjom. W gronie siedmiu laureatów znalazła się Politechnika Warszawska, która otrzymała tytuł Instytucji Odpowiedzialnej Społecznie za rok 2015.

Jak mówią organizatorzy: - Fundacja IT Leader Club Polska prowadzi szereg niezależnych inicjatyw społecznych dla środowiska IT przy wsparciu wielu Partnerów, bez których podstawowe cele statutowe Fundacji nie mogłyby być realizowane (...). Wierzymy, że niezależne debaty pomiędzy Liderami IT a dostawcami podczas spotkań organizowanych przez Fundację IT Leader Club Polska umożliwią wypracowanie rozwiązań do szybszego wejścia polskiej gospodarki na ścieżkę innowacyjności i społeczeństwa opartego na wiedzy.

Rektor PW odbiera pamiątkową statuetkę/fot. Fundacja IT Leader Club Polska

Jesteśmy przekonani, że bez innowatorów, jakimi są polscy Liderzy IT nie uda się tego celu osiągnąć w szybkim tempie. Jednakże przy dodatkowym wsparciu firm odpowiedzialnych społecznie w IT, które rozumieją idee i popierają statut Fundacji IT Leader Club Polska istnieje duża szansa, że ten cel uda się osiągnąć dużo szybciej niż można przypuszczać.

Statuetki Fundacji IT Leader Club Polska/fot. Fundacja IT Leader Club Polska

Laureatami wyróżnienia Odpowiedzialni Społecznie w IT w 2015 roku zostali:

1. Ministerstwo Cyfryzacji
  2. Politechnika Warszawska
  3. PMI Poland Chapter
  4. Wydawnictwo PWN
  5. EMC Poland
  6. VMware
  7. Trend Micro

Nagroda „Odpowiedzialni Społecznie w IT” została ustanowiona w celu uhonorowania pracy firm, instytucji oraz organizacji wspierających przede wszystkim akcje dobroczynne w IT, cele statutowe Fundacji IT Leader Club Polska, ale również inne działania CSR nakierowane na propagowanie zrównoważonego, etycznego zarządzania IT w Polsce.