Biuletyn PW / Odpowiedzialna uczelnia / Z życia społeczności PW / Andrzej Wrona uhonorowany tytułem Gwiazdy Dobroczynności

Andrzej Wrona uhonorowany tytułem Gwiazdy Dobroczynności

Organizatorzy VIII Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności docenili Andrzeja Wronę za pomoc na rzecz Fundacji Herosi. Środkowy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej wygrał w kategorii ZDROWIE.

Siatkarz ONICO AZS Politechniki Warszawskiej od wielu lat wspiera Herosów. Regularnie odwiedza podopiecznych w Klinice Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz organizuje akcje charytatywne. W ubiegłym roku był pomysłodawcą akcji „Taxi Wrona”, w której wcielił się w rolę taksówkarza i zebrał pieniądze na nierefundowane leczenie małego Wiktorka. Wraz z Karolem Kłosem wspiera fundację również finansowo. Od trzech lat część dochodów ze sprzedaży gadżetów „Kłos vs Wrona” przekazują na leczenie małych pacjentów. To temu duetowi zawdzięczamy także nową fryzurę trenera Bednaruka. Dzięki wpłacie dwóch czołowych polskich środkowych bloku został osiągnięty próg piętnastu tysięcy złotych, za które szkoleniowiec ONICO AZS Politechniki musiał pożegnać się ze swoją bujną czupryną.

Andrzej Wrona w kategorii ZDROWIE w VIII Plebiscycie Gwiazdy Dobroczynności rywalizował z aktorkami Anną Korcz i Katarzyną Bujakiewicz oraz dwukrotnym srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich w rzucie młotem - Piotrem Małachowskim. W nagrodę - dzięki głosom internautów - zawodnik otrzymał statuetkę oraz pięć tysięcy złotych na rzecz Fundacji Herosi. Warto przypomnieć, że rok temu w tej samej kategorii zwyciężyła reprezentacja Polski siatkarzy.

Tekst: Katarzyna Owczarek www.azspw.com
Zdjęcie:Tomasz Adamaszek www.azspw.com

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry