Biuletyn PW / Odpowiedzialna uczelnia / Z życia społeczności PW / Platforma e-learningowa Centralnego Biura Antykorupcyjnego

Platforma e-learningowa Centralnego Biura Antykorupcyjnego

Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach projektu „Rozwój systemu szkoleń antykorupcyjnych” przygotowało bezpłatną platformę e-learningową. Jest ona dedykowana wszystkim zainteresowanym tematyką korupcji w Polsce.

Obecna wersja jest kontynuacją realizowanego w latach 2013-2015 projektu antykorupcyjnej platformy e-learningowej. Pod koniec 2017 r. uruchomiona została zmodyfikowana polska wersja. Ma ona na celu w przystępny i przyjazny dla użytkownika sposób przekazać informacje o zagrożeniach korupcyjnych. Zgromadzone materiały zostały pogrupowane w trzy moduły tematyczne:

• Korupcja w administracji publicznej - zawiera informacje na temat prawnych i instytucjonalnych instrumentów walki z korupcją, przepisów antykorupcyjnych oraz metod przeciwdziałania zjawisku, zawiera również przykłady korupcji oraz wskazówki, w jaki sposób pracownicy administracji publicznej powinni zachować się w przypadku zaistnienia korupcji oraz jak mogą przyczynić się do jej ograniczenia;
  • Korupcja w biznesie - prezentuje informacje o funkcjonujących w obrocie prawnym oraz gospodarczym systemowych i instytucjonalnych rozwiązaniach antykorupcyjnych, a także o ekonomicznych skutkach występowania korupcji na styku administracji i sektora prywatnego dla społeczeństwa oraz państwa;
  • Przeciwdziałanie korupcji - prezentuje politykę antykorupcyjną państwa i problematykę whistleblowingu, przedstawia rolę organizacji pozarządowych w przeciwdziałaniu korupcji i badania społeczne związane z tą problematyką, dostarcza informacji na temat wpływu korupcji na gospodarkę, społeczeństwo i politykę.

Każda z części zakończona jest testem wiedzy. Po jego pozytywnym rozwiązaniu użytkownik otrzymać możne stosowny certyfikat.

Platforma e-lerningowa dostępna jest po adresem: www.szkolenia-antykorupcyjne.edu.pl lub za pośrednictwem stron internetowych: www.cba.gov.pl oraz www.akademiaantykorupcyjna.pl.

Źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne

Nie zagłębiaj się w przeszłości, nie śnij o przyszłości, skoncentruj swój umysł
na obecnej chwili.

Budda