Biuletyn PW / Odpowiedzialna uczelnia / Z życia społeczności PW / Wakacyjna wizyta Młodych Odkrywców w Politechnice Warszawskiej

Wakacyjna wizyta Młodych Odkrywców w Politechnice Warszawskiej

W ramach II Wyprawy Młodych Odkrywców grupa dzieci i młodzież z Ukrainy oraz Nowosądecczyzny 16 lipca br. odwiedziła Politechnikę Warszawską. Uczniowie spotkali się z prof. Władysławem Wieczorkiem, Prorektorem ds. Studenckich.

Kolonie dla gimnazjalistów z Nowosądecczyzny oraz dzieci pracowników Kijowskiego Instytutu Politechnicznego (Politechniki Kijowskiej) odbywają się już po raz drugi. Formuła wyprawy pozwala poznać nieznane dotąd miejsca a jednocześnie umożliwia wymianę wzajemnych doświadczeń w zakresie kultury, zwyczajów i nauki. Ten ostatni aspekt Młodzi Odkrywcy rozwijają poprzez wizyty w ośrodkach popularyzujących wiedzę np. w Centrum Nauki Kopernik.

II Wyprawa młodych Odkrywców w Gmachu Głównym PW

Politechnika Warszawska z aktywnym wsparciem prof. Jana Szmidta, Rektora Uczelni organizuje dla grupy nie tylko sam pobyt, ale również zapewnia interdyscyplinarne zajęcia oraz możliwość włączenia się w życie Uczelni, zachęcając tym samym do podjęcia nauki w murach PW. Dlatego też podczas lipcowej wizyty Młodzi Odkrywcy spotkali się z m.in. z prof. Władysławem Wieczorkiem, Prorektorem ds. Studenckich, który przybliżył historię wzajemnych kontaktów pomiędzy Kijowskim Instytutem Politechnicznym a Politechniką Warszawską.

Spotkanie z prof. Władysławem Wieczorkiem, Prorektorem ds. Studenckich

W Sali Senatu uczniowie zaznajomili się z ofertą edukacyjną Uczelni, przedstawioną w formie prezentacji uwzględniającej m.in. liczbę wydziałów i warunki podjęcia studiów w języku obcym. Podczas zwiedzania Kampusu Politechniki Warszawskiej Młodzi Odkrywcy wysłuchali także krótkich wykładów z historii Uczelni oraz poznali najsłynniejsze nazwiska, które złożyły się na jej naukowy dorobek.

Kolejne dni II Wyprawy Młodych Odkrywców upłyną pod znakiem integracji kultur i zajęć sportowych.

Więcej szczegółów w materiale: II Wyprawa Młodych Odkrywców

Galeria zdjęć TUTAJ

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW