Biuletyn PW / Przegląd prasowy / 100-lecie Stowarzyszenia Geodetów Polskich

100-lecie Stowarzyszenia Geodetów Polskich

„Być narodowi użytecznym” - to motto towarzyszące jubileuszowej gali Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Szczegółowa relacja z uroczystości dostępna jest w numerze 2/2019 Przeglądu geodezyjnego.

Jubileusz 100-lecia SGP, odbył się 25 stycznia 2019 r. i rozpoczął mszą świętą w Kościele Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. W homilii znalazły się słowa uznania dla społecznej roli geodetów oraz podziękowania za codzienny trud podejmowany na rzecz wspólnego dobra.

Oficjalną część uroczystość w budynku NOT otwarło przemówienie Prezesa Stowarzyszenia prof. Janusza Walo, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej. W jubileuszu uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, osoby reprezentujące stowarzyszenia naukowo-techniczne oraz liczni goście ze świata nauki. W uroczystości wziął udział prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej. Nie zabrakło także gości z zaprzyjaźnionych geodezyjnych stowarzyszeń zagranicznych.

Podczas spotkania zasłużonym w pracy na rzecz Stowarzyszenia wręczono odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP. Honorowe odznaki „Za zasługi dla geodezji i kartografii” wręczył Główny Geodeta Kraju - Waldemar Izdebski. Ponadto grono członków stowarzyszenia Geodetów Polskich zostało wyróżnione odznaczeniami Naczelnej Organizacji Technicznej, wręczono również honorowe odznaki Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Prof. Janusz Walo, Prezes Stowarzyszenia, otrzymał Medal Honorowy УTΓK za wkład w rozwój spraw naukowych i społecznych oraz współpracę międzynarodową w dziedzinie geodezji, kartografii i katastru.

Szczegółowa relacja z jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia Geodetów Polskich dostępna jest w numerze 2/2019 Przeglądu geodezyjnegoprzegladgeodezyjny.pl

Strona internetowa stulecia Stowarzyszenia Geodetów Polskich: sgp100lat.pl

Źródło: Przegląd geodezyjny nr 2/2019
Zdjęcie: Biuletyn PW

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa