Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Ambitna uczelnia w globalnym świecie

Ambitna uczelnia w globalnym świecie

- Postrzegam rolę Politechniki Warszawskiej jako wiodącego w regionie ośrodka wnoszącego odkrywczy wkład w wiedzę i kształtującego trendy rozwoju technologii jutra - mówi w rozmowie dla „Przeglądu Technicznego” prof. Krzysztof Zaremba, Rektor PW.

W rozmowie m.in. o planowanych zmianach w sposobie kształcenia, wsparciu cyfrowym dydaktyki i administracji czy modelu współpracy międzynarodowej, a także z innymi uczelniami.

- Musimy przyzwyczaić się do myśli, że kształcimy specjalistów nie dla współczesnych, lecz przyszłych potrzeb rynku. Przygotowujemy absolwentów do wejścia w globalny i niezwykle szybko zmieniający się rynek wymiany wiedzy. Dlatego siłą dobrych uczelni jest dawanie przyszłym absolwentom rzetelnych podstaw teoretycznych i nauczanie metodologii działalności inżynierskiej. Nie jest naszą ambicją kształtowanie wąsko wyspecjalizowanych specjalistów, lecz ludzi o szerokich horyzontach i o dużej łatwości adaptacji do interdyscyplinarnych zadań - zapewnia prof. Krzysztof Zaremba, Rektor PW.

Więcej w wywiadzie pt. „Ambitna uczelnia w globalnym świecie” dostępnym na stronie „Przeglądu Technicznego”.

Źródło: „Przegląd Techniczny” nr 20-21/2020

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa