Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Co zrobić, aby Polska była bardziej innowacyjna?

Co zrobić, aby Polska była bardziej innowacyjna?

O innowacyjności w Polsce, a także działaniach, które mogłyby zwiększyć jej poziom w rozmowie z wprost.pl mówi prof. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej.

- Z pewnością, żeby być na wysokiej pozycji w rankingu innowacyjności, trzeba zainwestować duże pieniądze zarówno w rozwój startupów i firm innowacyjnych, jak i w naukę i szkolnictwo wyższe. W Polsce, niestety, te nakłady wciąż nie są najwyższe - mówi prof. Krzysztof Zaremba, Rektor PW.

- Jako władze Politechniki Warszawskiej staramy się to zmieniać: Uczelnia otrzymała status jednostki badawczej, z czego wynika większy poziom subwencji i dzięki temu możemy większe środki zaangażować w rozwój innowacyjność. Namawiamy młodych ludzi do zakładania firm, dajemy im wiedzę nie tylko techniczną, ale też prawniczą, czy tą dotyczącą gospodarki, żeby mogli sprawnie poruszać się w świecie innowacji - dodaje.

Rozmowa „Polska jest w ogonie Europy pod względem innowacji. Pytamy rektora Politechniki Warszawskiej, jak to zmienić” dostępna jest na portalu wprost.pl.

Źródło: wprost.pl

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa