Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Dariusz Aksamit laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2018

Dariusz Aksamit laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2018

Dariusz Aksamit z Politechniki Warszawskiej zwyciężył w 14. edycji konkursu Popularyzator Nauki, organizowanym przez Polską Agencję Prasową oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagrodę otrzymał w kategorii „Animator”.

Dariusz Aksamit jest jednym z założycieli i byłym prezesem Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki oraz współinicjatorem polskiego Marszu dla Nauki. W swojej popularyzatorskiej karierze przeprowadził wiele prezentacji, pokazów, zajęć dla dzieci i dorosłych, w których łącznie uczestniczyło kilka tysięcy osób. Wypowiadał się w programach telewizyjnych i radiowych, jest też autorem tekstów i filmów popularnonaukowych. Na swoim koncie ma także udział w pierwszym w Polsce naukowym stand-upie.

W konkursie Popularyzator Nauki nagradzane są osoby i instytucje dzielące się swoją wiedzą z osobami niezwiązanym ze środowiskiem akademickim i odsłaniające przed nimi tajemnice współczesnej nauki. - Popularyzacja nauki jest niezbywalną częścią uprawiania tej wspanialej profesji, tej wspanialej misji, jaką jest misja uczonego - powiedział obecny podczas uroczystości wręczenia nagród wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Konkurs Popularyzator Nauki jest organizowany od 2005 r. Do rozstrzygniętej właśnie edycji zgłosiła się rekordowa liczba 140 kandydatów. W pierwszym etapie głosowania członkowie kapituły wyłonili 22 finalistów, wskazując najlepszych w każdej z konkursowych kategorii: naukowiec, animator, media, zespół oraz instytucja.

Więcej o wynikach konkursu Popularyzator Nauki w artykule opublikowanym przez serwis Nauka w Polsce pt. „Rozstrzygnięto konkurs PAP i MNiSW dla popularyzatorów nauki”

Źródło:naukawpolsce.pap.pl
Zdjęcie: BPiI

CYTAT TYGODNIA

"

 

Milczenie - przyjaciel, który nigdy nie zdradza

Konfucjusz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego