Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Flogiston wśród 21 finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2014

Flogiston wśród 21 finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2014

Chemiczne Koło Naukowe „Flogiston” Politechniki Warszawskiej znalazło się w gronie tegorocznych 21 finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2014. To z tego grona kapituła wybierze ostatecznych zwycięzców. Ich nazwiska poznamy 8 grudnia podczas uroczystej gali w Warszawie

Konkurs Popularyzator Nauki organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagradzane są w nim osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią osoby niezwiązane z nauką zainteresować osiągnięciami naukowymi.

Zgodnie z regulaminem obowiązującym w tej jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu, członkowie kapituły zapoznali się z sylwetkami wszystkich 67 kandydatów i wybrali w każdej kategorii po trzy kandydatury, czyli w sumie 21 finalistów. Ostateczne decyzje, kto z tego grona zdobędzie nagrody i wyróżnienia, członkowie kapituły podejmą na specjalnym posiedzeniu.

Sylwetki finalistów kandydujących w kategoriach głównych prezentowane będą od poniedziałku, 17 listopada 2014 r., w serwisie Nauka w Polsce.

Oto lista tegorocznych finalistów:

Popularyzatorzy indywidualni - podkategoria Naukowcy

• Hanna Krajewska
  • Robert Mysłajek
  • Przemysław Wojtaszek

Popularyzatorzy indywidualni - podkategoria Animatorzy Popularyzacji

• Zuzanna Jarzębowska
  • Michał Szydłowski - Pan Korek
  • Dorota Wrońska

Instytucje Naukowe

• Biuro ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
  • Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk
  • Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie

Instytucje Pozanaukowe

• Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni
  • Chemiczne Koło Naukowe „Flogiston” Politechniki Warszawskiej oraz Studenckie Koło Naukowe przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM
  • Grupa EkoLogiczna

• Piotr Cieśliński
  • Aneta Gałaburda
  • Dwumiesięcznik "Urania"

Nauka w Internecie

Sponsor popularyzacji

• Bayer Sp. z o.o.
  • Fundacja PGNiG
  • Fundacja PZU

Konkurs Popularyzator Nauki, organizowany przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jest najstarszym i najbardziej prestiżowym w Polsce konkursem, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w sposób przystępny dla każdego. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2005 r.

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu są m.in.: współtwórczyni Warszawskiego Festiwalu Nauki prof. Magdalena Fikus, autor telewizyjnych programów popularnonaukowych red. Wiktor Niedzicki, archeolog prof. Andrzej Kokowski, a także instytucje takie jak Centrum Nauki Kopernik, Polska Akademia Dzieci czy Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego.

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…