Biuletyn PW / Przegląd prasowy / IESE Cities in Motion Index 2017

IESE Cities in Motion Index 2017

Dwa polskie miasta znalazły się w pierwszej setce raportu na temat najbardziej inteligentnych miast świata IESE Cities in Motion Index 2017. Warszawa na 54. pozycji, Wrocław - na miejscu 95.

Raport przygotowywany jest przez IESE Center for Globalization and Strategy. Miasta analizowane są przez pryzmat 79 wskaźników, pogrupowanych w dziesięć kategorii: kapitał ludzki, spójność społeczna, gospodarka, zarządzanie publiczne, partycypacja społeczna, środowisko naturalne, mobilności i transport, planowanie przestrzenne, wydajność i zaawansowane technologie.

W zestawieniu IESE Cities in Motion Index 2017 znalazło się 181 miast, w tym 72 stolice, z ponad 80 krajów. Na podium zmieściły się Nowy Jork, Londyn i Paryż. W obszarze planowania przestrzennego Warszawa zajęła 6., a Wrocław - 10. miejsce.

- W Polsce stawimy pierwsze kroki w dziedzinie inteligentnych miast - skomentowała wyniki raportu w rozmowie z PAP dr Dorota Sikora-Fernandez z Katedry Zarządzania Miastem i Regionem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

W ubiegłym roku w Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja Smart City - rola geoinformacji oraz technologii ICT, zorganizowana przez Wydział Geodezji i Kartografii i Wydział Elektroniki Technik Informacyjnych PW pod patronatem Rektora Politechniki Warszawskiej.

W strukturze Uczelni działa też Międzywydziałowe Koło Naukowe „Smart City”, o którym pisaliśmy TUTAJ>>

Podobne materiały:
Grupa PGE z Politechniką Warszawską stawiają na szeroką współpracę ze startupami
Podpisanie listu intencyjnego Smart City Płock

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz