Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Laureaci Studenckiego Nobla w Politechnice Warszawskiej

Laureaci Studenckiego Nobla w Politechnice Warszawskiej

Maciej Mańko z Uniwersytetu Gdańskiego zwyciężył w siódmej edycji konkursu Studencki Nobel, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Nagrody wręczono podczas uroczystości w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

Maciej Mańko studiuje oceanografię. Aktualnie jest na pierwszym roku studiów drugiego stopnia. W swojej pracy bada morze, a szczególnie interesuje się rurkopławami (morskimi bezkręgowcami stanowiącymi galaretowaty zooplankton morski). - Szybko go to zainteresowało i postanowił badać ten temat. Teraz bardzo dużo w tej dziedzinie robi - powiedziała PAP siostra laureata, Oliwia Mańko, która w piątek odbierała nagrodę brata - 7 tys. zł. Wyjaśniła, że Maciej jest teraz na konferencji naukowej we Włoszech. Laureat pochodzi ze Świdnika, jest stypendystą marszałka woj. pomorskiego. Jeszcze w trakcie studiów pierwszego stopnia był najlepszym studentem na swojej uczelni. Obecnie pełni funkcję kierownika projektu, który realizowany jest na UG we współpracy z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Drugie miejsce w konkursie Studencki Nobel i 3 tys. zł wywalczył Mateusz Sobolewski, który studiuje prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Student był wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe i zwyciężał w wielu konkursach krajowych i międzynarodowych.

Laureaci Studenckiego Nobla 2015/fot. BPW

Trzecie miejsce (1 tys. zł) zdobyła Olga Ziopaja, która studiuje wiedzę o teatrze oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. To m.in. dwukrotna medalistka Mistrzostw świata w Show Dance w Berlinie i wielokrotna zwyciężczyni ogólnopolskich turniejów tańca.

Dodatkowo nagrody rzeczowe i bony otrzymali najzdolniejsi studenci i studentki specjalizujący się w pięciu kategoriach branżowych - naukach: humanistycznych, rolniczo–przyrodniczych; ekonomicznych; technicznych; medycznych. - To są ludzie, którzy mają nie tylko świetne osiągnięcia, ale i pomysł na siebie - ocenił finalistów konkursu przewodniczący komisji, która wybrała laureatów, prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich PW. Podkreślił, że osoby te potrafią wiązać studia, pracę na uczelni z inną działalnością, np. charytatywną lub z tworzeniem firm.

Koordynator konkursu Mieszko Rożej z NSZ (Politechnika Warszawska) powiedział PAP, że w tym roku w konkursie o Studenckiego Nobla ubiegało się kilkuset uczestników. Kryteriami wyboru laureatów są m.in. oceny na studiach, aktywność naukowa i społeczna, udział w konferencjach, sympozjach, publikacje naukowe, referaty, a także znajomość języków obcych oraz odbyte praktyki, staże i praca. W konkursie mogą brać udział zarówno studenci uczelni publicznych, jak i niepublicznych. Średnia ich ocen powinna wynosić co najmniej 4,0.
 

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Zdjęcia: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW