Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Nagroda Siemensa otwiera drzwi do rozwoju naukowego

Nagroda Siemensa otwiera drzwi do rozwoju naukowego

Jakie są obecnie trendy w zakresie prac z obszaru automatyki i robotyki? Czym charakteryzuje się koncepcja Smart City oraz jakie nagrody są przewidziane dla laureatów? Rozmowa z dr inż. Małgorzatą Bobrowską oraz Mirosławem Kuligowskim z jury Konkursu o Nagrodę Siemensa.

Można pokusić się o stwierdzenie, że Smart City to koncepcja wykorzystania nowoczesnych technologii w służbie mieszkańcom miasta. Czyste powietrze to jeden z głównych obszarów, w których nowe technologie znacząco wpływają na poprawę jakości życia wszystkich ludzi. Mówiąc o technologii, mam na myśli wykorzystanie własnych, niskoemisyjnych źródeł energii i optymalne zarządzanie energią w zakresie pokrywania potrzeb własnych, magazynowania lub oddawania do sieci elektroenergetycznej. Nie można zapomnieć o rozwoju transportu elektrycznego oraz infrastrukturze ładowania samochodów elektrycznych. Na czyste powietrze w mieście wpływa także inteligentne zarządzanie ciepłem i chłodem w budynkach - tłumaczyła dr inż. Małgorzata Bobrowska, Business Developer obszaru infrastruktury energetycznej, budynkowej i przemysłowej Siemens Polska, która bierze udział w obradach jury Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów w zakresie Elektrotechniki. 

W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację, wyjątkowo przesunęliśmy termin przesyłania prac, aby niezależnie od wszystkich niedogodności związanych z pandemią, umożliwić spokojne zgłaszanie prac konkursowych. Można to zrobić poprzez rekomendację osoby reprezentującej uczelnię, czy odpowiednią jednostkę. Uważam, że już przejście samego procesu zgłoszenia pracy jest pewnym wyróżnieniem dla autora i wskazuję, że praca czymś się wyróżnia na tle innych. Dodatkowo udział w konkursie to również możliwość zaprezentowania swoich pomysłów, pokazania co fajnego udało się stworzyć i szansa na dalszy rozwój naukowy. Nie wspominając już o nagrodach dla autorów prac, których całkowita wysokość (w konkursie dla Absolwentów w zakresie Automatyki i Robotyki), to aż 36000 zł! Dodatkowo uczelnia, z której wywodzi się laureat, otrzymuje voucher na wyposażenie laboratorium w sprzęt z naszej specjalnej oferty dla edukacji - wyjaśniał Mirosław Kuligowski, Sales & Development Manager branży Digital Industries w Siemens Polska, który zasiada w jury Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów w zakresie Automatyki i Robotyki.

Pełna treść rozmów z dr inż. Małgorzatą Bobrowską oraz Mirosławem Kuligowskim stronie internetowej firmy Siemens:

Nagroda Siemensa także w obszarze Smart City
Nagroda Siemensa otwiera drzwi do dalszego rozwoju naukowego

Powiązany materiał:

Konkurs o Nagrodę Siemensa - wydłużony termin przyjmowania zgłoszeń
Nagroda Siemensa „znakiem jakości” prac badawczych

CYTAT TYGODNIA

"

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI