Biuletyn PW / Przegląd prasowy / NanoGroup publikuje prospekt emisyjny

NanoGroup publikuje prospekt emisyjny

Biotechnologiczny holding założony przez prof. Tomasza Ciacha z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej opublikował prospekt emisyjny i rozpoczyna pierwszą publiczną ofertę akcji.

Projekt emisyjny został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego 13 października br. i opublikowany 16 października 2017 r. na stronie internetowej NanoGroup: http://nanogroup.eu/oferta-publiczna/

- Uważam, że jesteśmy w bardzo dobrym momencie rynkowym na inwestycje biotechnologiczne w Polsce. Sprzyjają nam rosnące wydatki firm farmaceutycznych na badania i rozwój innowacyjnych leków, które w skali globalnej w 2021 roku mają wynieść 181 mld USD. Ponadto duże firmy farmaceutyczne w celu zwiększenia produktywności prac rozwojowych deklarują, że ok. 40% ich wydatków powinny finansować akwizycje projektów biotechnologicznych. Mamy także wparcie ze strony krajowych funduszy publicznych, które przeznaczyły dotychczas największe historycznie środki finansowe na rozwój biotechnologii w Polsce - mówi Marek Borzestowski, Prezes Zarządu NanoGroup S.A.

Zamiarem spółki jest pozyskanie z emisji ok. 45 mln zł i wprowadzenie akcji na rynek regulowany (podstawowy) na giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Naszym celem jest zbudowanie jednego z wiodących ośrodków badawczych konsolidujących polską biotechnologię w obszarze onkologii - wyjaśnia Marek Borzestowski.

Źródło: Materiały prasowe

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Na szczęście słońce rozlewając światło nie pyta ludzi,
czy sobie go życzą, bo rozdzieliliby się na stronnictwa,
a niektóre z nich żądałyby,
ażeby zgasło

 

 

Aleksander Świętochowski

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW