Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Politechniki oblegane przez kandydatów na studia

Politechniki oblegane przez kandydatów na studia

Najpopularniejsze wśród kandydatów na studia są uczelnie techniczne, a prym wśród nich wiedzie Politechnika Warszawska – informuje Dziennik Wschodni. 

Dziennik Wschodni przytacza raport Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczący wyników tegorocznej rekrutacji na studia w całej Polsce. Najbardziej obleganą uczelnią okazała się Politechnika Warszawska, gdzie na jedno miejsce ubiegało się 7,3 kandydata.

Tegoroczna rekrutacja wskazuje, że najpopularniejsze wśród kandydatów były uczelnie techniczne. Oprócz Politechniki Warszawskiej w pierwszej piątce znalazły się 4 inne tego typu uczelnie. Po uczelniach technicznych (średnio 4,1, kandydata) kolejne miejsca zajmują uczelnie rolnicze (3,5 kandydata) i uniwersytety (3 kandydatów na jedno miejsce).

Kierunkiem z największą liczbą kandydatów na studia okazała się informatyka. Na dalszych miejscach uplasowało się prawo, zarządzanie, budownictwo, mechanika i budowa maszyn, ekonomia, zarządzanie i inżynieria produkcji, automatyka i robotyka, inżynieria środowiska, finanse i rachunkowość.

Kierunkiem, na który kandydowało najwięcej osób na jedno miejsce jest kryminologia. Na drugim miejscu uplasowały się międzykierunkowe studia ekonomiczno-menadżerskie i neofilologia.

źródło - Magdalena Bożko: Szturm na politechniki, Dziennik Wschodni, 28 listopada 2013 r. 

CYTAT TYGODNIA

"

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI