Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Portal go-poland dostępny również w Chinach

Portal go-poland dostępny również w Chinach

Przeznaczony dla cudzoziemców zainteresowanych studiowaniem w Polsce portal go-poland jest już dostępny w Chinach. Platformę internetową przeznaczoną specjalnie dla chińskiej sieci uruchomiono pod adresem www.go-poland.cn.

Portal www.go-poland.pl  jest redagowany wspólnie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz uczelnie akademickie. Stanowi element kampanii Ready, Study, Go! Poland, którą resort nauki realizuje od 2012 roku. Portal jest dostępny po: polsku, angielsku, ukraińsku, rosyjsku, portugalsku, chińsku, francusku, arabsku, hiszpańsku i niemiecku.

- Barierą utrudniającą dotychczasową dostępność serwisu w chińskim Internecie stanowi zapora sieciowa, wybiórczo indeksująca strony internetowe spoza Chin - informuje na swojej stronie internetowej resort nauki. Dotąd internauta znajdujący się w Chinach, który jest zainteresowany studiowaniem w Polsce, miał w związku z tym utrudniony dostęp do informacji o ofercie polskich uczelni zamieszczonej na stronie go-poland.

Jak czytamy na stronie MNiSW, Chiny to jeden z priorytetowych rynków dla polskiego szkolnictwa wyższego, dlatego resort nauki aktywnie zachęca chińskich studentów do podjęcia studiów w Polsce. Studenci z Azji stanowią obecnie 53 proc. wszystkich zagranicznych studentów na świecie. Już teraz wielką popularnością wśród chińskich studentów cieszą się oferowane przez polskie uczelnie muzyczne studia z wokalistyki i instrumentalistyki. Jesienią polskie uczelnie po raz kolejny wezmą udział w China Education Expo, czyli największych targach edukacyjnych w Chinach.

Portal go-poland działa od połowy marca 2014 roku. W ciągu dziewięciu miesięcy funkcjonowania zanotował ponad ćwierć miliona odsłon wśród ponad 90 tys. użytkowników z ponad 170 państw.

Podobne materiały:

Wizyta delegacji z Chin
Rusza kampania Ready, Study, Go! Poland

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW