Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Rekord zgłoszeń do European Rover Challenge

Rekord zgłoszeń do European Rover Challenge

Do udziału w czwartej edycji międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich European Rover Challenge zarejestrowało się 65 zespołów z 20 krajów świata. To podwójny rekord zgłoszeń, który stawia ERC na pierwszym miejscu wśród innych tego typu konkursów na świecie.

Organizatorzy otrzymali dokumentację m.in. od zespołów z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Indii, Włoch, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Norwegii oraz Meksyku. W dniach 14-16 września 2018 roku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się finał zawodów. Udział w nich zapowiedzieli studenci z najlepszych uczelni technicznych na świecie. Reprezentacje zespołów z Polski wywodzą się z uczelni w Warszawie, Białymstoku, Bydgoszczy, Chełmie, Kielcach, Częstochowie, Gliwicach, Krakowie, Łodzi, Opolu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu i we Wrocławiu.

Konkurs to wyjątkowa szansa na zaprezentowanie swoich możliwości oraz dobry krok w budowaniu kariery w branży kosmicznej. Nowością tegorocznej edycji zawodów ERC jest formuła PRO, gdzie swoje możliwości zaprezentują zespoły profesjonalnie zajmujące się robotyką oraz technologiami kosmicznymi.

European Rover Challenge to jedne z największych na świecie międzynarodowych zawodów robotyczno-kosmicznych. Skupia wokół siebie specjalistów z dziedziny robotyki planetarnej, konstruktorów łazików, przedstawicieli świata nauki i biznesu oraz sektora new-tech. Zawody zostały objęte patronatem honorowym przez Europejską Agencję Kosmiczną, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polską Agencję Kosmiczną.

Źródło: www.nauka.gov.pl

Kogo szczęście wyniesie, niech się upaść boi.

Mikołaj Rej

Wystawa akwareli Ewy Anny Wasiutyńskiej

Międzynarodowa Wystawa Wynalazków IWIS 2018

09:00 - 17 Paź 16:00