Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Silna gospodarka a współpraca z uczelniami

Silna gospodarka a współpraca z uczelniami

Politechnika Warszawska przygotowuje kadry dla wielu dziedzin życia gospodarczego i społecznego - mówi w rozmowie dla Forum Akademickiego Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego i Związku Banków Polskich, Przewodniczący Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej.

W rozmowie m.in. o transformacji szkolnictwa wyższego, współpracy sektora bankowego ze światem nauki, radach uczelni oraz kompetencjach, których przedsiębiorcy oczekują od absolwentów.  

Politechnika Warszawska przygotowuje kadry dla wielu dziedzin życia gospodarczego i społecznego. Te kilka osób z rady nie jest w stanie kompetentnie doradzać we wszystkim. Równocześnie rada ma pewne kompetencje decyzyjne, doradcze i kontrolne, których konwenty nie mają - może wskazywać kandydata na rektora. Na szczęście na Politechnice chyba każdy wydział ma jakąś radę konsultacyjną. Zatem opowiedzieliśmy się za równoczesnym do Rady Uczelni funkcjonowaniem konwentu PW - wyjaśniał Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego i Związku Banków Polskich, Przewodniczący Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej.

Więcej w materiale pt. „Silna gospodarka potrzebuje dobrej współpracy z uczelniami” Forum Akademickiego nr 10/2020.

O wyzwaniach stojących przed Radą Uczelni, współpracy nauki z biznesem oraz kompetencjach absolwentów również w wywiadzie pt. „Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes ZBP o wyzwaniach stojących przed Pierwszą Radą Uczelni Politechniki Warszawskiej” Biuletynu Politechniki Warszawskiej.

Źródło: Forum Akademickie nr 10/2020
Zdjęcie: ZBP

CYTAT TYGODNIA

"

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI