Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Skarpa Warszawska na 100-lecie Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej

Skarpa Warszawska na 100-lecie Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej

Październikowy numer magazynu Skarpa Warszawska zadedykowano Warszawie przełomu XIX i XX wieku. Szczególne miejsce zajmuje w nim Politechnika Warszawska i jej jubileusz.

Vivat Academia, vivant Professores - tymi słowami wprowadza nas w świąteczny nastrój wstępniak październikowej Skarpy Warszawskiej. Prowadząc dalej w przeszłość, maluje ją barwnymi słowami wykładowców Politechniki Warszawskiej.

Październikowa Skarpa opowiada historie językiem barwnym, a niekiedy nawet kontrowersyjnym. Kreśli żywe tło epoki, z której Politechnika Warszawska czerpie swoje najlepsze tradycje.

Zachęcając politechniczną społeczność do zapoznania się z tym wyjątkowym dla nas numerem Skarpy, warto podkreślić, że wydanie zawiera także bogaty materiał faktograficzny zawierający m.in. przedwojenne fotografie, warszawskie pocztówki, szkice i plany ulic czy portrety Rektorów PW.

Gratulując dotychczasowych osiągnięć, życzymy Politechnice Warszawskiej, jej pracownikom, studentomi absolwentom dalszego rozwoju i sukcesów. Zgodnie z wiekową tradycją niech teraz zabrzmi „Gaudeamus igitur” i „Gaude Mater Polonia”!

Rafał Bielski, redaktor naczelny Skarpy Warszawskiej.

Okładka: Skarpa Warszawska, nr 10 (79) 2015

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura