Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Studenci PW opracują plan dekarbonizacji budownictwa w stolicy

Studenci PW opracują plan dekarbonizacji budownictwa w stolicy

Studenci Politechniki Warszawskiej opracują plan dekarbonizacji budownictwa w stolicy do 2050 r. Porozumienie dotyczące współpracy w tym zakresie podpisali przedstawiciele Wydziału Inżynierii Lądowej.

Warszawa dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej najpóźniej do 2050 r. Jednym z działań, które mogą się do tego przyczynić, jest dekarbonizacja budownictwa.

W ramach projektu „Inżynierowie Nowej Generacji” grupa studentów z Politechniki Warszawskiej opracuje plan dekarbonizacji budownictwa w stolicy do 2050 r. Niezbędną wiedzę i pomoc studenci uzyskają od ekspertów firmy Danfoss oraz od wykładowców Duńskiego Uniwersytetu Technicznego.

Finalne opracowanie ma powstać w ciągu najbliższego roku akademickiego. Gotowy dokument zostanie przekazany przedstawicielom m.st. Warszawa i w przyszłości posłuży jako wsparcie przy kształtowaniu polityki miejskiej w zakresie bardziej ekologicznego budownictwa i transformacji energetycznej w ramach opracowywanej Zielonej Wizji Warszawy.

Więcej informacji w artykule „Studenci Politechniki Warszawskiej opracują plan dekarbonizacji budownictwa w stolicy” opublikowanym na stronie architektura.muratorplus.pl.

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry